Проблеми со мокрењето и исхраната

Честото мокрење може да биде последица од земање на големи количини на течности, инфекција на уринарниот тракт, иритација поради камен во мочниот меур, зголемена простата, шеќерна болест или анксиозност.

Факти за оралниот секс кои не сте ги знаеле

Оралниот секс до неодамна беше табу тема секаде низ светот, но за кратко време работите се променија и сега за орален секс опуштено се разговара и на кафе со пријателките или на пиво со другарите. Денес решивме да ви откриеме неколку факти поврзани со оралниот секс, кои можеби не сте ги знаеле.

Апел за помош на малиот Јасин

Јасин има состојба на имунолошки дефект и досега, за жал, сеуште не е пронајден компатибилен донатор.

12 Мај – Интернационален ден на медицинските сестри

Интернационалниот ден на медицинските сестри се слави на 12 Мај во чест на денот на раѓањето на веројатно најпознатата медицинска сестра во историјата – Флоренс Најтингејл.

Вашиот палец го издава обликот на вашиот пенис, а дланката неговата големина

Научниците велат дека треба да заборавите на носот, големината на стапалата или неговата висина, туку погледот треба да го свртите на неговата дланка...
  барај по име или адреса loading

исхрана

BIOMED LAB Kristina I. Stojanoska-Aloska forum.doktori.mk
Рубрики
повеќе>>

Ако не можеш да нахраниш илјада луѓе нахрани само еден човек

~ Мајка Тереза ~

Најчитани статии по категории