A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: subcategory

Filename: site/kategorii_model.php

Line Number: 112

Доктори.мк | животен стил | zivoten-stil | site | Портал за медицина и здравје
м-р Ана Танаскоска
креативен соработник
Просечно една третина од животот го поминуваме во кревет (повеќе или помалку). Ако сте од оние кои тежнеат да водат што поквалитетен и поздрав живот, тогаш тргнете не од убавината туку од чистотата на вашата постела.
Сексуалните нагони не ви се на нивото на кое беа порано? Ви предлагаме неколку природни начини за поттикнување на либидото. Можеби меѓу нив се крие оној кој ќе ја врати искрата во вашиот љубовен живот.
м-р Ана Танаскоска
креативен соработник

Преку медитацијата се избиструва умот од навалицата на мисли кои рефлексно поминуваат низ него во текот на денот. Таа помага да ја пронајдеме врската помеѓу нашето тело и нашиот ум и да воспоставиме рамнотежа меѓу нив, за да се почувствуваме смирено и релаксирано преку пронаоѓање на внатрешен мир.

Како да медитираме? Кои се придобивките од медитацијата?

Постојат многу причини за да почнете секојдневно да вежбате. Грижата за телото е битна за вашето здравје, а дополнително ќе направи да се чувствувате младо и убаво.

При стекнувањето на секојдневна рутина за тренинг треба да сте подготвени за експериментирање со различни методи, со што ќе го пронајдете најдобриот режим за вас.

Секој од нас би сакал да има помалку брчки на лицето, но ретко кој знае како да го спречи и одложи нивното настанување. Никогаш не е доцна да почнете да се грижите за кожата на вашето лице

Најчитани статии - животен стил

Останати содржини