A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: subcategory

Filename: site/kategorii_model.php

Line Number: 112

Доктори.мк | животен стил | vezbi | site | Портал за медицина и здравје
И мажите и жените имаат еднаков проблем со вишокот на калории. Денес ви претставуваме седум вежби за мажи, по препорака на Крис Шенк кој важи за еден од најдобрите фитнес инструктори. Aко редовно ги практикувате, ќе добиете совршено добра фигура, без некои посебни ограничувања во исхраната.
Порано се сметало дека бремена жена не треба да се движи или тоа да го прави што помалку, но денес ова тврдење е побиено, а експертите усовршиле вежби кои ќе ви помогнат да останете витални и здрави.
Кардио вежбите во последно време се многу практикувани и популарни. Нивната популарност е целосно оправдана ако ги земеме во предвид придобивките кои можеме да ги добиеме од нив. Затоа денес ви претставуваме 8-минутен кардио тренинг кој можете да го изведете во домашни услови, лесно, едноставно и здраво ...
Често се водат дискусии за тоа, дали е здраво да се започне денот со вежбање или пак не. Сепак колку и да дискутираме овие благи и рутински јога вежби секогаш ќе бидат само плус за вашето тело. Изненадете го телото ова утро на посебен начин ...
Летото е во полн ек, а вие веќе ги прелиставте сите модни каталози и ги избравте своите бикини од соништата. Има само еден мал и вечен проблем - не се чувствувате удобно во својата кожа, нели?

Најчитани статии - вежби

Останати содржини