A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: subcategory

Filename: site/kategorii_model.php

Line Number: 112

Доктори.мк | животен стил | vezbi | site | Портал за медицина и здравје
Без разлика дали зборуваме за качување до врвот на Водно или околината на Берово, предизвик како Кораб или Солунска глава, или пак уживање во недопрената природа на Mијачкиот крај, планинарењето е одличен начин да го поминеме денот во природа, да се дружиме со драги луѓе и да спортуваме.
студент по медицина
Научно е докажано дека редовната програма на физичка активност доведува до подобрување на општата здравствена состојба и намален морбидитет.
Без разлика дали сакате да се одржувате во форма, да се грижите за здравјето или за животната средина, да бидете економични, или пак едноставно уживате во него, дефинитивно возењето велосипед е една од најдобрите работи што било кога ќе ги направите!
Доколку сте почетници во трчањето, или пак сакате да почнете да трчате, овие совети можат да Ви помогнат за полесно да го поминете „пробниот“ период, да знаете како да ја намалите болката во зглобовите и мускулите, и секако, како дополнително да се мотивирате.
Летото е на прагот, повеќето од вас сигурно веќе имаат план за тоа каде ќе поминат дел од летните сончеви денови. Но, за да уживате во летото сигурно посакувате обликувано и секси тело. Денешните вежби кои ви ги презентираме за 15 минути дневно ќе ви го обликуваат телото додека да дојде летото, а секси и неодоливата инструкторка може да го привлече вниманието и на машката популација. Затоа без разлика дали сте маж или жена, погледнете ...

Најчитани статии - вежби

Останати содржини