A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: subcategory

Filename: site/kategorii_model.php

Line Number: 112

Доктори.мк | животен стил | hrana | site | Портал за медицина и здравје
Хемороидите се натечени, но нормално присутни крвни садови во пределот околу анусот и долниот дел од ректумот. Причините за настанување на хемороидите можат да бидат многу, но без разлика како настанале секој кој има проблем со нив бара некакво решение. Ние денес ви нудиме неколку природни совети кои можат да бидат ефикасни.
Овошните сокови се нектар на животот, еликсир за здравје, убавина, виткост и виталност. Денес решивме да кажеме по неколку збора за најздравите овошни сокови кои се лесно достапни на нашите простори и лесно можете да ги направите дома во вашиот соковник
Во летните денови секако дека е многу важно да внесувате многу течности. Сепак течностите не се внесуваат само од чаша туку и од исхраната. Еве некои плодови кои ќе го изгаснат чувството за жед и ќе го рехидрираат вашето тело.
Мушмула (Mespilus germanica) е овошје кое на нашите простори е присутно со векови. Се калеми на круша и дуња, а обично дава плод уште истата година. Ова дрво света некаде кон крајот на април, а дрвото може да достигне висина до 7 метри. Плодот се бере некаде кон крајот на есента, не се јаде веднаш бидејќи е тврд, па поради тоа се остава неколку недели да омекне. Освен плодот се користи и цветот и листот.
студент на медицина
Ако облеката ја изразува уникатноста, а очите ја отсликуваат душата, тогаш насмевката е симбол на впечатливоста и харизмата.Смеењето го редуцира стресот и го зајакнува имуниот ситем, а насмеаните луѓе освен што се поубави, истовремено ја шират својата позитивна енергија на останатите што ги опкружуваат.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини