A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: subcategory

Filename: site/kategorii_model.php

Line Number: 112

Доктори.мк | животен стил | hrana | site | Портал за медицина и здравје
Есента веќе пристигнува, па поради ова време е да го промениме и начинот на исхрана. Време е да се ориентираме кон здрава и густа супа, која ќе ни обезбеди многу витамини, минерали и енергија за есенските денови. Денес имаме рецепт за супа која е лесна за приготовка, но и многу ефикасна и здрава, а се базира на плодот и листовите од карфиолот кој има веќе докажано дејство за здравјето.
доктор по стоматологија
Шипката како овошје најчесто се користи за правење чај, сирупи, мармалад, а може да се јаде и свежа, бидејќи нема појава од несакани дејства врз организмот и може да се консумира во неограничени количини.
Дали за детето е поздраво да пие млеко или јогурт? Што е подобро за појадок, а што за вечера? Што содржи млекото, а што јогуртот?
Ладилникот е апарат кој благодарејќи на можноста да ја намали температурата ги одржува намирниците свежи и здрави. Но, не секоја намирница е добра и вкусна ако се чува во ладилник. Некои го губат вкусот и ја намалуваат трајноста, еве кои се четирите намирници кои луѓето ги чуваат во ладилник, а не треба ...
дипломиран стручен лаборант по медицинска лабораториска дијагностика, специјализиран за санитарна хемија
Kако што рекол Хипократ: „Нека храната твоја биде лек и нека твојот лек биде храна“ - денеска ви презентираме неколку рецепти кои можат да му помогнат на вашиот организам да остане здрав и витален.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини