Плодови и Рецепти
дипломиран стручен лаборант по медицинска лабораториска дијагностика, специјализиран за санитарна хемија
Kако што рекол Хипократ: „Нека храната твоја биде лек и нека твојот лек биде храна“ - денеска ви презентираме неколку рецепти кои можат да му помогнат на вашиот организам да остане здрав и витален.
Мускатно оревче, овој интересен плод многу готвачи го користат како зачин, но многу луѓе воопшто и не слушнале за него. Прочитајте ја денешната статија и дознајте ја вистината за мускатното оревче и неговата неверојатна моќ врз дигестивниот систем...
Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите кремови, туку и во природните рецепти од зеленчук кои не само што се нанесуваат на кожата, туку и се консумираат во облик на напиток. Ви донесуваме рецепт за чудотворен напиток против стареење.
доктор на медицина
Дали некогаш сте се запрашале каква нутритивна вредност има смоквата која толку многу ве намамила, што крадешкум сте ја откинале од грмушката во некој двор?
Хемороидите се натечени, но нормално присутни крвни садови во пределот околу анусот и долниот дел од ректумот. Причините за настанување на хемороидите можат да бидат многу, но без разлика како настанале секој кој има проблем со нив бара некакво решение. Ние денес ви нудиме неколку природни совети кои можат да бидат ефикасни.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини