Плодови и Рецепти
Од ноќеска, недела, 29 март 2015 година започнува летното сметање на времето. Ова значи дека ноќеска во 2 часот, стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час нанапред и ќе се смета 3 часот.
Многумина од вас, свесни дека строгите диети не се многу здрави, сакаат да одржуваат некоја општа диета која ќе им помогне да ослабнат или да ја зачуваат линијата на своето тело.
дипломиран стручен лаборант по медицинска лабораториска дијагностика, специјализиран за санитарна хемија
Уште од античко време кората од портокал била вреднувана поради нејзините медицински својства и здравствени придобивки. Повеќето од нас едноставно јадат портокал и ја отфрлаат кората, но со тоа пропуштаат важни хранливи состојки кои ги содржи истата.
Сирупот од борови иглички е одличен за белите дробови, при проблеми со дишните патишта, воспаление на белите дробови или бронхит. Го подобрува имунитетот и штити од настинка и грип. Како да го подготвите? Прочитајте во текстот што следува ...
студент по медицина
Свежиот праз е одличен извор на манган, а добар на железо и на витамините Ц и Б6.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини