Диети и совети
Вежбајте пилатес за добро здравје, за витко тело и за одличен сексуален живот. Пилатесот не бара посебни услови, бара само желба и доволна мотивација. Затоа вежбајте пилатес, како? Недела е одличен ден да пробате да го применувате пилатесот следејќи го видеото кое денес ви го презентираме.
студент по медицина
Свежиот праз е одличен извор на манган, а добар на железо и на витамините Ц и Б6.
студент по медицина
Кога благото ќе стане вашиот најголем пријател, пријател без кого не можете да се замислете, чоколада, бомбони, торти и разни колачи се виновниците за вашата среќа. Станувате нервозни кога заборавиле да ви го подарат новото чоколадо ? Не се чувствувате сити се додека не се наградите со вашиот омилен колач? Она чувство кога сте подготвени да направите се само за да дофатите нешто слатко.. Познато, нели?
Тибетската медицина е многу распространета низ светот, баш поради фактот дека во оваа област луѓето доживуваат најдлабока старост. Луѓето се интересирале за тибетските обичаи и нормално за традиционалните тибетски рецепти, па познавачите на алтернативната медицина нудат повеќе производи кои се здрави, а за кои се верува дека го продолжуваат животот. Еве и еден чај, кој редовно се употребува во тибетската медицина, а е многу делотворен за организмот.
До сега многу пати сме зборувале за високиот крвен притисок, како да го лекувате и зошто тој е штетен за вашето здравје. Денес, сакаме да обрнеме внимание на нискиот крвен притисок или хипотензија, тој навидум е помалку опасен од високиот, но сепак не е баш така. Крвниот притисок треба да биде нормален за да овозможи добар дотур на крв во сите витални органи, а особено до мозокот. Прочитајте неколку природни начини како да го лекувате нискиот крвен притисок.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини