Диети и совети
Многумина од вас, свесни дека строгите диети не се многу здрави, сакаат да одржуваат некоја општа диета која ќе им помогне да ослабнат или да ја зачуваат линијата на своето тело.
дипломиран стручен лаборант по медицинска лабораториска дијагностика, специјализиран за санитарна хемија
Уште од античко време кората од портокал била вреднувана поради нејзините медицински својства и здравствени придобивки. Повеќето од нас едноставно јадат портокал и ја отфрлаат кората, но со тоа пропуштаат важни хранливи состојки кои ги содржи истата.
Сирупот од борови иглички е одличен за белите дробови, при проблеми со дишните патишта, воспаление на белите дробови или бронхит. Го подобрува имунитетот и штити од настинка и грип. Како да го подготвите? Прочитајте во текстот што следува ...
Вежбајте пилатес за добро здравје, за витко тело и за одличен сексуален живот. Пилатесот не бара посебни услови, бара само желба и доволна мотивација. Затоа вежбајте пилатес, како? Недела е одличен ден да пробате да го применувате пилатесот следејќи го видеото кое денес ви го презентираме.
студент по медицина
Свежиот праз е одличен извор на манган, а добар на железо и на витамините Ц и Б6.

Најчитани статии - исхрана

Останати содржини