Дали сум бремена?

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 6
Зачленет: 10 Окт 2013, 21:56
Мислење: 11 Окт 2013, 19:35
Vi blagodaram, se nadevam deka ste vo pravo :)

Мислења: 96
Зачленет: 19 Јан 2012, 00:11
Мислење: 11 Окт 2013, 21:12
Zzosto pak Nemozam da pisam privatni poraki nitu pak mozam da gi najdam moite mislenja

Мислења: 1
Зачленет: 17 Окт 2013, 21:21
Мислење: 17 Окт 2013, 21:25
zdravo na site..nova sum ovde i sakam da vi ja napisma mojata situacija :D imav nezastiten odnos na 25 juli i svrsi vo mene :) menstruacija mi doaga na pocetokot na mesecot no ne sekogas na ista data..sekogas mi doaga 2-3 dena porano od prethodniot pat :) na 5 avgust mi dojde mi traese normalno kako i sekogas 6 dena..vednah posle menstruacijata napraviv eden test za bremenost vo slovenija baby check i mi ispadna negativen..na 3 septemvri povtorno mi dojde i povtorno mi traese normalno..napraviv uste eden test ovdeka sure check i mi ispadna i toj negativen :) no od strav ili nez od sto custvuvam cudni raboti kako na pr poduenost na stomahot mali bolki vo polovinite i belo pranje :) sto mislite imam li sansi za bremenost ? :/ neznam dali da posetam ginekolog

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 22 Окт 2013, 19:25
srcu6ka напишал:zdravo na site..nova sum ovde i sakam da vi ja napisma mojata situacija :D imav nezastiten odnos na 25 juli i svrsi vo mene :) menstruacija mi doaga na pocetokot na mesecot no ne sekogas na ista data..sekogas mi doaga 2-3 dena porano od prethodniot pat :) na 5 avgust mi dojde mi traese normalno kako i sekogas 6 dena..vednah posle menstruacijata napraviv eden test za bremenost vo slovenija baby check i mi ispadna negativen..na 3 septemvri povtorno mi dojde i povtorno mi traese normalno..napraviv uste eden test ovdeka sure check i mi ispadna i toj negativen :) no od strav ili nez od sto custvuvam cudni raboti kako na pr poduenost na stomahot mali bolki vo polovinite i belo pranje :) sto mislite imam li sansi za bremenost ? :/ neznam dali da posetam ginekolog

Секако дека треба да посетите гинеколог, а инаку штом постојано имате месечни циклуси и тестовите се негативни нема причина зошто да се сомневате дека сте бремена, и вас ви е до сугестија :D

Мислења: 1
Зачленет: 05 Ное 2013, 12:46
Мислење: 05 Ное 2013, 13:05
Zdravo :)..Sakam da ve prasam dali e mozno da sum bremena posto so decko mi imavme nezastiten odnos na predposleden den od menstruacija...posle 2/3 nedeli napraviv test i pokaza negativno ali osekam poduenost na stomakot i bolki vo jajnicite.Denes koga stanav prokrvariv kafeno a treba da dobijam tocno za 10dena...Vi blagodaram
Кориснички аватар
Мислења: 198
Зачленет: 20 Фев 2013, 18:05
Локација: Тетово
Мислење: 06 Ное 2013, 16:11
Здраво ,
"Подуеноста" не е знак кој укажува на бременост , барем не во првите 2-3 месеци , а пак тоа што ви се јавило кафеав секрет асоцирано со болка во јајниците повеќе укажува во дефект на графовиот фоликул/јајце клетката ,или некоја друга промена во јајниците , но за сигурно би ви препорачал да го посетите матичниот гинеколог.
Се најдобро.
Др.Живорад Коцевски

Мислења: 7
Зачленет: 04 Јан 2014, 12:32
Мислење: 04 Јан 2014, 12:35
Здраво. Имав менструација прв ден, и притоа имав заштитен секс со партнерот. Тој ејакулираше, но потоа, односот беше повторен без перзерватив. Дали постои можност за забременување?

Мислења: 1
Зачленет: 22 Јан 2014, 20:06
Мислење: 22 Јан 2014, 20:11
Здраво на сите :) Вака .. откако ми заврши менструација имавме секс без заштита се до 6-от ден пред да ја добијам следната менструација ,7миот ден пред да добијам сврши во мене.Ми дојде менструација на истиот ден како и претходната менструација,но јас повраќам скоро секој ден.Дали е можно да бидам бремена и кога е време да направам тест,зошто читав можно е да останеш бремена иако добиваш менструација

Мислења: 1
Зачленет: 16 Фев 2014, 01:53
Мислење: 16 Фев 2014, 02:08
Zdravo nova sum na forumov shtotuku se prikluchiv.Mi treba vasha pomosh i iskreno mislenje.Prethodniot mesec odnosno na 14jan imav menstruacija, za vreme na nea imav odnos no ne traeshe nitu tri minuti i toj ne beshe ni blizu do "krajot" i potoa mi prekina menstruacijata.PRed okolu 10 dena imavme odnos bez zashtita no ne zavrshi vo mene.Mi docni 2 dena i strav mi e da ne sum trudna.Shto da pravam ve molam za pomosh

Мислења: 96
Зачленет: 19 Јан 2012, 00:11
Мислење: 17 Фев 2014, 23:00
Napravi test za bremenost
ПретходноNext


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости