Барам совет од д-р Вршковски :-)

Како до совршена насмевка? Протези, импалнти, белење на заби и др.
Кориснички аватар
Мислења: 41
Зачленет: 03 Сеп 2011, 20:40
Мислење: 15 Јун 2013, 15:41
Здраво Оливер, најпрво би сакал да му пренесиш на твојот другар дека нема потреба да се срами да побара стручна помош околу состојбата со лошиот здив, впрочем тоа е основното нешто за да се отстрани. Тоа е честа појава и многу пациенти бараат помош. Се разбира прво траб да се најди причината за таа состојба. И покрај тоа што велиш дека нема расипани заби и ги четка редовно, моја препорака би била да го посети својот стоматолог, за детално да се види дали има или не кариес, начин како ги четка забите, дали користи и конец за заби, дали има џебови помеѓу забите ( што е една од најчестите причини за задржување на храна и бактерии и последоватено лош здив), можеби присуство на умници (каде што исто така може да се задржуваат бактерии), и тн.. Исто така добро е да се проверат и некои можни системски причини надвор од устата, како проблеми со желудник, инфекции во синуси и нос, пушење и тн. Значи има повеќе можни причини за таа состојба, и најдоборо би било што поскоро да се утврдат кои се за да може да се делува..

Се најдобро,
Петар

Мислења: 8895
Зачленет: 24 Окт 2017, 05:22
Мислење: 13 Ное 2017, 06:39
online pharmacy history
prinivil 10 mg quick online pharmacy with no prescription
cheap order rx flomax canadian pharmacy online without rx
zyloprim 100 mg without prescripti pharmacology online help
trazodone 100 mg buy cheep canadian online pharmacy surrey canada
purchase biaxin best price drugstore mania online game
tadacip overnight no prescription ask online pharmacist question
serophene 100 mg otc purchase online pharmacy kamagra
order zocor pharmacy online pharmacy 365 pills
order cipro cr no visa canadian online pharmacy zolpidem
buy discount viagra professional online united pharma shop
apcalis sx without preription online pharmacy generic viagra
Buying Flomax In The Uk; Canada Pharmacy Flomax; Cheap Flomax Tablets pharma plus drug store llc
tinidazole veterinary online drugstore beauty
discount lasix no prescription ethical nutrients pharmacist online learning
non generic lopressor 100 mg clinical pharmacology online login
Cheapest Price For Cytotec - Cytotec Without Prescription South Florida - Cytotec For Cheap walmart pharmacy online canada
baclofen without prescription no prescription online pharmacy avandia
viagra jelly fast delivery levitra online pharmacy no prescription
catapres restless leg syndrome online pharmacy programs
dapoxetine amm pharmacist pharmd online
levobunolol eskalith non canadian online pharmacy us
omnicef ups shipping pharma city drug store ottawa
generic lynoral 50 mcg canadian online pharmacy jobs in india
female viagra brand cheap e pharma guide online
online buy periactin by paypal pharmacy organizations
lexapro cheapest price for body pharma net
cephalexin 500 mg cheapest online pharmacy information
cod elavil no rx online drugstore egypt
caverta low prices caverta overnight pharmacology online programs
Xenical For Sale Usa - Where Can I Buy Xenical Online In Australia order online pharmacy no prescription
y indocin 50 mg online pharmacy help
buy in online imodium epharmacy vsl3
levitra professional sale in edale pharma shop rosario
zoloft dispersible tablet journal of pharmacology online
Generic Diamox Name -> Buying Diamox Online In Australia online pharmacy xenical
is travatan and xalatan the same pharmashop nh
cheap albenza cod online jobs pharma companies
lasix on the internet canadian online pharmacy ontario
requip tablets drugs online no prescription
cheap ems shipping diflucan approved fda pharmacy online pharmacy no prescription lorazepam
metformin order form online pharmacy biz
cheap clomid cr online drugstore lipitor
where to buy tinidazole free online pharmacology help
cheap elocon for sale with no prescription required canada pharmacy meds online
priligy online review my net pharma
rumalaya usp
canadian online pharmacy 365 reviews
pharma wellness shop
order pharmaceuticals online no prescription
Претходно


Врати се на Естетска стоматологија

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин