Фиброаденом на дојка

рак на дојка, рак на дебело црево, рак на бели дробови, меланом . . .

Мислења: 1
Зачленет: 05 Јан 2014, 18:38
Мислење: 05 Јан 2014, 18:53
Здраво сакам да ве прашам следново:
Мајка ми пред еден месец е правена операција на лева дојка и дијагностициран и е хормон зависна неоплазма со висок пролиферативен индекс. Прашањето е дали смее да се зема јаткасти плодови кои што содржат витамин Е, затоа што е поврзано со двата хормона, бидејќи добивме информација дека не смее да се консумира, а од друга страна се препорачува да се зема при такви состојби?

Мислења: 1
Зачленет: 26 Мај 2014, 17:52
Мислење: 26 Мај 2014, 18:01
здраво на сите ...ме интересира дали се врши операција на фиброаденом на општа хирургија или мора на торакална?

Мислења: 2
Зачленет: 29 Мај 2014, 22:38
Мислење: 05 Јун 2014, 01:18
sandra_oh напишал:здраво на сите ...ме интересира дали се врши операција на фиброаденом на општа хирургија или мора на торакална?


zdravo sandra jas sum operirana na dojkata isto imav fibroadenom i se operirav na torakalna hhirurgijaa

Мислења: 6
Зачленет: 07 Сеп 2014, 20:39
Мислење: 21 Сеп 2014, 20:23
Здраво, дали некој го пиел овој чајов од Сладок Пелин (Artemisia annua) за канцер? Пишува дека лечел рак на дојка и други типови рак за неколку дена.

Ми го нудеа во продавница за здрава храна, па сакав да прашам дали некој имал искуство со него.

Мислења: 5
Зачленет: 02 Окт 2014, 21:05
Мислење: 02 Окт 2014, 21:18
bubblebutt напишал:Здраво на сите,више незнам кај да се обратам па решив да читам по форумиве,надевајќи се дека некој ќе ми помогне,каже нешто .... оваа е ситоацијата:
мајками пред месец ипол е оперирана од карцином на лева дојка во 2а стадиум,се е во ред со тоа и операцијата добро помина и нема метастази,12 лимфни јазли и се изадени ,целосно масното ткиво и незнам што уште не. Проблемот е што маками има преголеми неподносливи болки во пределот на горниот дел нагрбот помеѓу дете лопатки еден сантиметар од лева страна до рбетот,болкаа и се пренесува на левата рака,има болки до тој степен да незнаеме дома што уште да направиме,ниеден аналгетик не помага,тромадол зема и тој непомага против силните болки и дадоа тромадол и парацетамол и тоа непомага,од масажа и иде малкуподобро ама привремено и пак болките се исти,болките ги има претежно после ручек и незнае кога ќе ја фатат,кога ќе легне ти се смируваат. Болката ја опишува како многу необична како кога жила ќе ви се преврти или како да ја тегне да ја распнува некој на две страни ми вика ми се чини кога ќе се наведнам ќе ми падне раката. Прашувавме многу доктори сите викаа дека е од операцијата и никој не реагира брзо,ама неа ја боли од претходно тоа само претходно било со помал интнзитт а сега се болките огромни. Правевме целосна рентген снимка се е во ред,со крв исто,со срце исто,сега сакаме да ја носиме на МР или КТ ама па и ни е срав затоа што е оперирана и многу пати е снимана. По бајачи тегначи не сме биле зашто е тазе операцијата .... Ако знае некој нешто подетално или може да ми помогне со некоја информација ќе Ви бидам Благодарна и јас и цело мое семејство,а најмногу мајками!


Probaj so SLADOK PELIN, go imas u apteka mateja na stara rampa. Ovoj prvenstveno pomagal za rak na dojka i uste 14 tipovi rak, go imaat ko caj.

Мислења: 1
Зачленет: 04 Ное 2016, 01:13
Мислење: 04 Ное 2016, 01:19
Пред точно еден месец се оперирав од фиброаденом на градата. Докторот ми рече дека конците сами ќе паднат, но сеуште ги имам. Дали е потребно да одам на контрола? Ако некој има вакво искуство ве молам споделете :)
Претходно


Врати се на Канцер

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин