Духовен немир

Што е нормално, а што не? Препознајте ја и справете се со стигмата на менталната болест

Мислења: 2
Зачленет: 15 Ное 2014, 10:03
Мислење: 04 Дек 2014, 18:41
ZA ZAL, ZIVEEME VO EDNA MALECKA KONZERVATIVNA DRZAVA , KADE VLADEE SEUSTE PATRIJAHALNOTO VOSPITUVANJE ,NAROCITO VO POMALITE GRADOVI T.E PROVINCIITE. NAJGOLEMITE POSLEDICI GI TRPAT MLADITE BRACNI PAROVI KOI SE PRIMORANI DA ZIVEAT SO NAMETNATITE PRAVILA I PROPISI OD SVEKRVITE I SVEKORITE (POSEBNO ONIE PAROVI STO SE BEZ RABOTA, STO ZAVISAT OD STARITE)
SE DODEKA E VAKA , SO LUGJE PRIMITIVCI , NEMA DA IMA MIR I SLOGA VO BRACNITE ZAEDNICI , KE IMA SAMO RAZVODI! SE DODEKA POSTOJAT LUGJE STO GI NAMETNUVAAT NIVNITE MISLENJA I PRAVILA ZA ZIVEENJE , KE POSTOI I TOJ DUHOVEN NEMIR KAJ MLADITE PAROVI .

Мислења: 4
Зачленет: 18 Мар 2015, 10:20
Мислење: 18 Мар 2015, 10:30
Ви благодарам за мислењето. Пријатен ден и вам!

Мислења: 1
Зачленет: 25 Јан 2017, 05:55
Мислење: 25 Јан 2017, 06:19
Сакам да ве замолам за совет и помош доколку сте во можност. Мојот проблем е постојан немир во душата, се паничам за многу работи, доколку имам некој провлем и тој го решам, мозокот повторно наоѓа нешто друго, што ќе вознемири и се почнува од почетот. Сакам да напоменам дека немирот не е постојан, доаѓа и се губи, но повеќето време е присутен. Кога чувствувам немир за нешто во себе си повторувам дека тоа не вистина дека не може да се случи, дека се е во ред и си ги повторувам работите и фактите кои одат во прилог на тоа дека залидно се грижам и нештото не е можно да се случи. Понекогаш тоа помаѓа , но има и денови кога во мене се буди голем страв и почнувам да плачам, имам силни негативни мисли и чувствувам дека е наиздржливо. Би сакала да наведам дека во семејсвото сум сведок на може да се рече константни караници кои ги започнува бабата, а тоа се случува подолг период , уште кога јас бев с
дете. Меѓу другото сега имам 22 години
Ве молам да ми дадете совет како можам да си помогнам на долгорочен план и да го решам проблемот.

Ви благодарам однапред
Претходно


Врати се на Ментално и емоционално здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин

cron