Користење на марихуана во медицински цели

Имај мислење. Имај став.
Дали сте за употреба на марихуаната во медицински цели?

Да
2
25%
Не
2
25%
Не знам
4
50%
 
Вкупно гласови : 8

Кориснички аватар
Мислења: 29
Зачленет: 25 Авг 2011, 00:07
Мислење: 30 Сеп 2013, 23:19
Во голем дел од САД медицинската марихуаната е легална, се употребуваат преработени препарати на ова растение , а во некои случаи се користи и непреработена во третман и ублажување на болките на повеќе видови кацер и нуспојавите од нивното лекување со цитостатици, понатаму во третман на доцна фаза на глауком, ХИВ/СИДА, Алцхајмер, Мултипла склероза, Хронова болест, АЛС и др.
usa.JPG
usa.JPG (33.63 KiB) Прегледано 5232 пати
http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis_in_the_United_States
Претходно


Врати се на Дебата

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин