Вагинален исцедок (темен, зголемен и др.)

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 1
Зачленет: 11 Мар 2016, 20:56
Мислење: 11 Мар 2016, 21:06
Zdravo.
Bi sakala dokolku nekoj moze i znae da mi dade mislenje za mojot problem. Vekje dva meseci imam zgolemen vaginalen iscedok, bojata e zolto zelena nemam nikakvi drugi simptomi kako cesanje,peckanje i miris. Bev na ginekolg mi kazaa deka e samo infekcija no za kakva stanuva zbor ne mi kazaa. Mi dadoa da pijam Flazl isto taka i vaginaletki Flazil, problemot e sto doktorot mi reche pet apcinja od ednashda gi ispijam, a vo apteka me sovetuvaa na 12 chasa po edno apche.. Neznam sto da pravam i da ispijam 5 odednas dali posle da prodolzam so terapijata kako sto mi kazaa vo aptek na 12 casa po edno apche ili pak samo tie 5 apcinja, i da prodolzham so vaginaletkite ?

Мислења: 1
Зачленет: 07 Јун 2016, 23:14
Мислење: 07 Јун 2016, 23:18
Ај здраво на сите,молам за помош. Пред неколку дена имав прв сексуален однос мегутоа морам да напоменам дека ми беше 7 ден од менструација имав само кафеав исцедок. Од тогаш наваму имам болки во долен дел на стомакот и зголемен кафеав исцедок. Малку сум збунета се обидував да најдам одговор по страниве но не најдов па ве молам за мислење

Мислења: 2
Зачленет: 12 Авг 2016, 21:24
Мислење: 12 Авг 2016, 21:33
Zdravo sakam da prasham imam zolt, obilen sekret so e vo grutki(kako urda) i posle odenje vo toalet koga se brisham imam tragi od krf na toaletnata hartija.Ve molam kazete mi za shto stanuva zbor.

Мислења: 1
Зачленет: 17 Авг 2016, 01:14
Мислење: 17 Авг 2016, 01:31
Zdravo
Sakam da prasam nesto. Se obiduvame so soprugot veke 7-8 meseci da ostanam bremena no seuste nisto nema. celo vreme menstruacija dobivam redovno tocno na 28 dena i sega veke nedela dena imam mlecno bel sekret, sinoka imavme seks svrsi nadvor od mene i deneska koga bev po wc gledam nesto kako topce na gakite mnogu gusto leplivo svetlo kafena boja i na toaletnata hartija krv isto taka ligavo leplivo i potoa pocnav da krvavam kako menstruacija a imam uste edna nedela do menstruacija i seuste e taka ligavo.Sto da pravam sto moze da e toa?

Мислења: 2
Зачленет: 22 Авг 2016, 22:33
Мислење: 22 Авг 2016, 22:40
Здраво девојки,ми треба мислење од вас.Имам нередовна менструација.Во јуни требаше да ми дојди на 4 а ми дојди на 9,потоа во јули ми дојди на 13,а сега овој месец на 6 ми потечи 2 пати како розево накај кафеаво и до денес нема ништо.Осеќам уморност и поспаност и малку брадавиците ми се осетливи.Дали има шанси за бременост,иначе имам незаштитни односи.Ве молам за мислење

Мислења: 1
Зачленет: 03 Мај 2017, 22:13
Мислење: 03 Мај 2017, 22:38
Здраво сакам да прашам на 21 имав менструација ми трае 7 дена после два три дена прво почна исцедок со крв па наредниот ден немаше ништо па следниот ден почна да ми тече крв па потоа крв со жолта течност секој ден различно бев на гинеколог ми рече дека имам некое воспаление и инфекција ми препиша вагиналети макмирор комплекс вчера ставив една и сабајлето немаше ништо а кога се избањав пак ми потече крв немам многу болка само блага кај јајниците ова прв пат ми се дешњва ве молам за мислење иначе имам редовен циклус
Претходно


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин