Дали сум бремена?

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 1
Зачленет: 08 Сеп 2014, 22:34
Мислење: 11 Сеп 2014, 23:58
Zdravo sakam da prasham dali imate iskustvo so test mi se pokazhaa dve linii no ednata e crvena taa shto funkcionira testot a drugata deka sum bremena e po svetla .. dali e taka ili ima neshto a mi docni edna nedela.pozz

Мислења: 1
Зачленет: 03 Окт 2014, 00:17
Мислење: 03 Окт 2014, 00:19
Здраво, сакам да ве прашам за мислење.
На 20ти овој месец имав односи со мојот дечко, но не сврши во мене. После 3-4 дена јас добив менструација и мене ми беше кратка прв ден имав многу, а после другите денови и немав колку што имав. Се загрижив. Но, додека имав менструација јас пиев антибиотици бидејќи бев болна. И решив да одам на гинеколог. Гинекологот ме гледаше на ехо, и ме испрашуваше и ми рече ќе ме прегледа вагинално. И додека ме гледаше на ехо искористив да го прашам зошто при секој однос ме боли доле и тој ме прегледа и пак ме праша за менструацијата и не ме прегледа вагинално само ми рече бремена си. Јас се испаничив, многу сум млада не сум спремна за дете и ми рече купи си тест и утре донеси ми мокрача. Јас купив тест го направив и испадна негативен. Прашањето ми е зошто тој не ме прегледа вагинално за да ми каже веднаш туку ме прати да си купам тест за бременост?

Мислења: 1
Зачленет: 06 Окт 2014, 13:26
Мислење: 06 Окт 2014, 13:41
Sakam da znam kako se presmetuvaat plodnite denovi

Мислења: 2
Зачленет: 18 Окт 2014, 17:48
Мислење: 18 Окт 2014, 18:00
Здраво, нова сум на форумот и се надевам за искрен одговор. Минатиот месец со дечко ми имавме незаштитен однос, не сврши во мене, ама менструалниот циклус ми доцни веќе 10 дена. Пред два дена направив тест за бременост sure check кој се покажа негативен. Во недоумница сум заради тоа што веќе три дена имам изразито кафеав исцедок, придружен со мало крварење. Има ли место за паника од несакана бременост? Ве молам за одговор

Мислења: 1
Зачленет: 11 Дек 2014, 02:57
Мислење: 11 Дек 2014, 03:05
ve molam za pomos !!!!
Imam 21 godina
prethodniot mesec mi dojde menstuacija na 2 noemvri...a sega sme veke 11 ti seuste ne mi e dojdeno mnogu mi docni.
na pocetokot imav podueni gradi no sega veke se namaluvaat.
Imam bolki vo desniot jajnik.
Mnogu mi e strav i zatoa seuste ne sum napravila test.
dali e mozno da sum bremena?

Мислења: 1
Зачленет: 15 Дек 2014, 19:23
Мислење: 15 Дек 2014, 19:26
zdravo, na zenska mi i zavrsi na 4ti ovoj mesec, na 5ti i 6ti imavme seks so kondom ama pred toa so raka...znajte sho mislam, posle se zabrisavme so vlazni marami i prodolzivme so kondom. na 10ti i kapnaja nekolku kapki krv, mozno e da e bremenost?

Мислења: 1
Зачленет: 25 Дек 2014, 00:06
Мислење: 25 Дек 2014, 00:23
zdravo..sakam da znam dali e mozno da sum bremena imav nezastiten odnos na 1 mesecov no ne svrsi vnatre tuku nadvor posle toa ne se izbrisavme i prodolzivme trebase da mi dojdi na 9ti no piev lekarstva i mi dojde samo prviot den i sega mi kasni 15 dena custvuvam bolki vo stomakot i gadenje mozno li e

Мислења: 1
Зачленет: 11 Јан 2015, 09:17
Мислење: 11 Јан 2015, 09:22
Zdravo,jas sakam da prasham ,koga kje penetira partnerot vo mene,po kolku vreme mozi da vidim dali sum bremena? Dali mozi uste nareden den da se napravi test za bremenost,ili treba da se ceka nareden mesec za da se potvrdi toa? fala,pozdrav :)

Мислења: 1
Зачленет: 17 Јан 2015, 20:33
Мислење: 17 Јан 2015, 20:44
Здраво на сите!
Со партнерот имаме незаштитен сексуален однос веќе два месеци,едноставно ни здосади од перзервативи.
минатиот циклус исто без заштита ,циклусот ми дојде на точната дата 12.12 потоа повторно си имавме сексуален незаштитен однос. И овој месец добив на точната дата 09.01 и во точниот саат 9 часот науро. Се си беше нормално циклусот ми траеше 4 дена со нормално крварење. Пред циклусот сите знаци на пмс подуваност зголемен апетит болни и отечени гради. Циклусот ми заврши но градите ми останаа болни и отечени. На 15.01 направив шр чек тест излезе негативен ( само ради градите го направив) еве поминаа два дена од тогаш градите се исти ко пред циклус. Е сега главното прашање е како и темава имам ли питреба од паника или не?? А фаа богу не сакам да сум бремена!! Ве молам за одговор побрзо

Мислења: 1
Зачленет: 27 Јан 2015, 22:46
Мислење: 27 Јан 2015, 22:50
Здраво
Нов сум на форумот не ги имама прочитано претходните прашања, но дали е можно да забремени жената при петинг, односно при контакт на сперматозоидите со надворешниот дел на вагината и под кои услови и колкава е можноста ?
ПретходноNext


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости