Дали сум бремена?

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 1
Зачленет: 08 Јун 2014, 22:32
Мислење: 08 Јун 2014, 22:45
mojot ciklus trae okolu 30 dena. so decko mi sekogas imame nezastiten seks i sekogas svrsuva nadvor. vcera imavme povtorno nezastiten seks no svrsi vo mene. a pominaa tocno 2 nedeli od mojot ciklus. dali mozam da zabremenam? dali treba da se napijam after day? oti ne faka sekogas kako so znam. helpppp pls :/

Зачленет: 30 Јун 2014, 15:52
Мислење: 30 Јун 2014, 15:56
zdravo sakam da prasam.jas i mojot partner imavme nezastiteni odnosi vo plodni denovi.ne svrsi vo mene.trebase da dobijam na 29.06 veke mi kasni eden den utrovo napraviv test za bremenost no se pokaza negativen.nekolku dena imam simptomi deka ke dobijam menstruacija imam bolki vo stomakot kako za doagjanje no seuste nisto.isto taka imam i dijarea veke cel den dali od strav nezam.dali ima mesto za panika?

Зачленет: 06 Јул 2014, 11:00
Мислење: 06 Јул 2014, 11:19
Zdravo :) Bi sakala da prasam neshto. Do pred dva meseci imav poredovna menstruacija, so toa shto ako mi docnelo bilo max.2-3 dena. Od prethodniot mesec, koga i vsusnost go imav prviot seksualen odnos, namesto da dobijam na 28mi dobiv nekade 03/06. Ovoj mesec se ushte nemam dobieno. Ako se orientiram spored poslenata dobiena menstruacija na 03/06 trebashe vekje da dobijam, no mi docni. Nekogash imavme odnos bez zastita, ama sme pazele. Pravev pred nekoj dva dena test za bremenost i bese negativen. Do pred nekoj den imav nekoi sipmoti za kako da treba da dobijam, ama sega nekako isceznaa. Voedno rabotata mi e poveke stresna od shto treba :). Ima li mesto za panika:)? Blagodaram na pomoshta. Pozdrav

Зачленет: 10 Јул 2014, 10:56
Мислење: 10 Јул 2014, 11:22
Ве молам за помош!!!
На 09 јуни дечко ми сврши во мене но следниот ден добив редовно како што требаше а сега ми доцни два дена.требаше да добијам на 08 јули и секогаш имам редовна менструација на 28от ден ми доаѓа.Се плашам има ли шанси да сум бремена иако сум свесна дека пукнала јајце клетката но секогаш има некој сомнеж.....???Ве молам дајте совет :? :?

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 10 Јул 2014, 16:33
Bjanka напишал:Zdravo :) Bi sakala da prasam neshto. Do pred dva meseci imav poredovna menstruacija, so toa shto ako mi docnelo bilo max.2-3 dena. Od prethodniot mesec, koga i vsusnost go imav prviot seksualen odnos, namesto da dobijam na 28mi dobiv nekade 03/06. Ovoj mesec se ushte nemam dobieno. Ako se orientiram spored poslenata dobiena menstruacija na 03/06 trebashe vekje da dobijam, no mi docni. Nekogash imavme odnos bez zastita, ama sme pazele. Pravev pred nekoj dva dena test za bremenost i bese negativen. Do pred nekoj den imav nekoi sipmoti za kako da treba da dobijam, ama sega nekako isceznaa. Voedno rabotata mi e poveke stresna od shto treba :). Ima li mesto za panika:)? Blagodaram na pomoshta. Pozdrav

Мислам дека според она што го наведовте воопшто нема место за паника, но сепак е добро да направите гинеколошки преглед, потребно е да се направи рутински преглед на внатрешните полови органи,

Поздрав,

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 10 Јул 2014, 16:35
анонимна29 напишал:Ве молам за помош!!!
На 09 јуни дечко ми сврши во мене но следниот ден добив редовно како што требаше а сега ми доцни два дена.требаше да добијам на 08 јули и секогаш имам редовна менструација на 28от ден ми доаѓа.Се плашам има ли шанси да сум бремена иако сум свесна дека пукнала јајце клетката но секогаш има некој сомнеж.....???Ве молам дајте совет :? :?

Доцнење 2 дена всушност не е доцнење, матката нема тајмер, па според клима и други варијации на стилот на живот може да дојде покасно или порано. Сепак направи тест за бременост ако доцни повеќе од 7 дена, секако и рутински гинеколошки преглед е многу потребен ...

Поздрав,

Зачленет: 15 Јул 2014, 15:52
Мислење: 15 Јул 2014, 15:59
Zdravo sakam da prasam dali ima sansi za zabremenuvanje dokolku nema seksualen odnos? Nie samo se galevme i posle koga svrsi deckoto jas vednas stanav i ja izbrisav spermata... bevme na planina i vednas vtoriot den osekav bolki vo zeludnikot i stomakot... pominaa poveke od 10 dena imam cuvstvo deka polovinata me boli ....dali ima sansa za bremenost premnogu sum isplasena i voznemirena... dali ovie bolki mozat da znacat znak za nekoja bolest voopsto... blagodaram i se nadevam na odgovor :( :(

Мислења: 2
Зачленет: 16 Јул 2014, 15:03
Мислење: 16 Јул 2014, 15:12
Zdravo .. Dali e mozno da sum bremena mi kasni 3 dena so deckomi imavme zastiten odnos i ne svrsi vo mene .. vekje 7 meseci sme so redoven seks , vo nedela bevme na bazent dali e mozno i od vodata da e , mn sum panicarka dali e mozno i od stres.. ve molam kazete mi sto pobrgu mislenje :@ :( :* Fala odnapred !

Зачленет: 22 Авг 2014, 07:41
Мислење: 22 Авг 2014, 07:50
Seksualno sum aktivna 3 meseci menstruacijata minatoot mesec mi dojde na 20 den od prethodnata sto bese prilicno rano sega veke mi docni 36 denovi no imambolki vo stomakot zgolemen apetit dali e mozno da sum bremena bidejki non stop imame zastiten odnos

Зачленет: 08 Сеп 2014, 23:44
Мислење: 09 Сеп 2014, 00:09
Zdravo dve nedeli pred da dobiam imavme odnos so deckomi svrsi vo mene a mi rekoja deka se plodni denoj na 30.08 a jas denes dobiv mozno e da sum bremena i da imam dobieno me boli polojnata mi se losi i jajnicite me bolat ke mi kazite dali mozno e dasum bremena a i sakam da sum fala vi odnapred :D
ПретходноNext

Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин