Дали сум бремена?

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 2
Зачленет: 22 Авг 2016, 22:33
Мислење: 22 Авг 2016, 22:36
Здраво девојки,ми треба мислење од вас.Имам нередовна менструација.Во јуни требаше да ми дојди на 4 а ми дојди на 9,потоа во јули ми дојди на 13,а сега овој месец на 6 ми потечи 2 пати како розево накај кафеаво и до денес нема ништо.Осеќам уморност и поспаност и малку брадавиците ми се осетливи.Дали има шанси за бременост,иначе имам незаштитни односи.Ве молам за мислење

Мислења: 1
Зачленет: 15 Сеп 2016, 17:17
Мислење: 15 Сеп 2016, 17:32
zdravo. kako i site i jas da prasam :) so svrsenikot veke nekolku meseci se obiduvame da zabremenam.Dosega neuspesno. posleden ciklus imav na 10.08 po nekoi klakulatori za plodni denovi na razni strani na net nareden ciklus bi mi bil na 10.09. i toa e tocno.mene ciklusot mi kasni sekoj pat po 2 dena. ako sum imala na 10/08 sega znaci na 12/09 trebase da dobijam. jas ne dobiv denes sme 15/09 a jas seuste nemam dobieno. i supr bi sakala da sum bremena. denes napraviv test i izleze negativen :( Simptomi nekakvi i ne bas zabelezav samo deka nekolku dena imam blaga bolka vo dolniot del na stomakot, pred isto nekolku denovi 2 dena bev kako zasemetena vo glavata no toa go prepisav na naglo stanuvanje od krevet, i denes imv zacesteno mokrenje a od tecnosti od sabalje od 8h do sega se imam napieno 3 casi voda i dve kafina. Ve molam za vase mislenje. sto mislite vie?

Мислења: 1
Зачленет: 10 Окт 2016, 15:24
Мислење: 10 Окт 2016, 15:32
Здраво. Нова сум на форумов, се логирав да прашам нештп што ме мачи. Во саботата после 23:30имав односи. Кондомот ни се скинал но не сме приметиле. Партнерот не сврши во мене, а ми беше последен ден од плодната недела. Под стрес сум од тогаш, немој случајно некоја капка да влегла. Денес се мапив Норлево. Колкави се шансите Норлево да не дејствува бидејки го испив после 36 часа? Дали ќе останам бремена?

Мислења: 1
Зачленет: 15 Ное 2016, 15:02
Мислење: 15 Ное 2016, 15:07
Здраво.Сабајлево направив тест за бремост и ми се појави втора црта но многу бледа едвај видлива.Е сега дали е можно да сум бремена и покрај тоа што имам симптоми како за добиванје,ме болат градите и ме заболува месето неколку пати во денот како за добиванје,благи болки кои исчезнуваат за 1-2 минути.Ве молам за мислење или некој со слично искуство?

Мислења: 1
Зачленет: 01 Дек 2016, 04:49
Мислење: 01 Дек 2016, 04:54
Здраво

Со дечкоми имавме однос без заштита , и не сврши во мене. Исто така ми беше неплоден ден . Менструација добив точно на датумот на кој што требаше да добијам . Но , осеќам подуеност во стомакот и гадење . Дали и покрај тоа што добив менструација можно е да сум бремена ?

Мислења: 1
Зачленет: 13 Мар 2017, 10:31
Мислење: 13 Мар 2017, 10:41
Здраво!
Ме мачи еден проблем. Пред 2 дена со партнерот имавме сексуални односи без кондом во период на овулација.Сврши 2 секунди откако се тргна од мене. Тврди дека целосно ејакулирал надвор меѓутоа јас сум паничарка и секогаш пристапивам со доза на сомневање на работите. Се плашам дали е можно да останам бремена и исто така се плашам да земам ургентна таблета зошто досега не сум земала, а онлајн прочитав во упатството на норлево дека строго не се препорачува земање во случај на семејна историја на тромбофилија при што во мојов случај татко ми почина од тоа. Ве молам за совет што да правам?

Мислења: 1
Зачленет: 25 Јун 2017, 12:07
Мислење: 25 Јун 2017, 15:35
Здраво значи вака..имав одоси на 01.06 и 03.06 со кондом и не сврши во мене потоа имав однос на 13.06 при што првите два пати беше со кондом тој уринареше и третиот пат го ставивме многу малку без кондом а потоа продолживме со кондом и не сврши во мене.Менструација ми иде на 28 дена но минатиот месец ми дојде 3 дена по касно зато што имав промена на клима.Утре треба да добијам имам симптоми како болкаво стомак градите ми се болни да допир болка во мускули..е сега ме мачи дали се тоа пмс симптоми или пак во мојов случај има место за паника па се симптоми на бременост? Еве денес ми е 31 ден а немам добино, од четвртокот па до денес секоја ден правам тестови бев и на лекар и таму ми направија и се негативни.Имам симптоми како што кажав за добивање..дали може да ми доцни поради стрес оти бременост дефинитивно нема после толку тестови негативни?

Мислења: 1
Зачленет: 16 Јул 2017, 12:50
Мислење: 16 Јул 2017, 12:56
dali moze da mi pomognete imav nezastiten odnos no eve veke mi kasni 9 dena za vreme na odnosot imase predsemna tecnost no posle nekolku dena se pojavi na vaginata edno kako belka od jajce i e rasteglivo ligavo sto moze da e toa dali moze nekako da mi pomognete dali moze da se raboti deka sum bremena i samo mi od nervozi pa zatoa nemozam da dobijam poso premnogu sum napnata ovie denovi ve molam za pomos

Мислења: 1
Зачленет: 15 Ное 2017, 01:40
Мислење: 15 Ное 2017, 01:51
Zdravo na site nova sum imam samo 20 g i sakam da znam nekoe iskustvo od vas dali e mozno da go ima ovaa nesakankto. Imam neredoven ciklus posleden pat mi dojde na 8.10 a veke mi docni imavme odnosi aama zastiteni i ejakulacijata bese nadvor od mene se sho bese ostana vo kondomot. Imam bolki vo gradite osekam poduenost bolku vo polovinata kako da mi dojde i bel isscedok, a i leeiodot mi bese stresen i so mnogu naporen trenning zemav antibiotici.
Претходно


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин