Дали сум бремена?

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе
Кориснички аватар
Мислења: 5
Зачленет: 31 Јул 2012, 12:17
Мислење: 02 Авг 2012, 23:33
devoj4e напишал:Sakam da prasam kolku dena e normalno da ti docni menstruacijata? Mene sekogas mi doaga1-2 porano a sea mi docni 5 dena. Bev na odmor mozebi e od klimata no mi e strav da ne sum bremena. Ve molam za mislenje
Ako posle 10 dena seuste ne ti dojde menstruacija mislam deka treba da si kupis test za bremenost .No poradi promena na klima normalno e docnenjeto moze i poveke od 10 dena da ti docne a da ne si bremena.
Toj sto go gleda nevidlivoto, go slusa bezglasnoto i veruva vo neverojatnoto, ke go postigne nevozmoznoto.

Мислења: 2
Зачленет: 01 Авг 2012, 12:33
Мислење: 03 Авг 2012, 13:01
Tanje напишал:
devoj4e напишал:Sakam da prasam kolku dena e normalno da ti docni menstruacijata? Mene sekogas mi doaga1-2 porano a sea mi docni 5 dena. Bev na odmor mozebi e od klimata no mi e strav da ne sum bremena. Ve molam za mislenje
Ako posle 10 dena seuste ne ti dojde menstruacija mislam deka treba da si kupis test za bremenost .No poradi promena na klima normalno e docnenjeto moze i poveke od 10 dena da ti docne a da ne si bremena.
Seuste ne mi e dojdeno do denes 1 nedela veke i utrovo napraviv test bese negativen no sepak uste sum zagrizena. Dali se tocni testovite? pisuva 99% sigurnost

Мислења: 96
Зачленет: 19 Јан 2012, 00:11
Мислење: 04 Авг 2012, 15:06
devoj4e напишал:
Tanje напишал:
devoj4e напишал:Sakam da prasam kolku dena e normalno da ti docni menstruacijata? Mene sekogas mi doaga1-2 porano a sea mi docni 5 dena. Bev na odmor mozebi e od klimata no mi e strav da ne sum bremena. Ve molam za mislenje
Ako posle 10 dena seuste ne ti dojde menstruacija mislam deka treba da si kupis test za bremenost .No poradi promena na klima normalno e docnenjeto moze i poveke od 10 dena da ti docne a da ne si bremena.
Seuste ne mi e dojdeno do denes 1 nedela veke i utrovo napraviv test bese negativen no sepak uste sum zagrizena. Dali se tocni testovite? pisuva 99% sigurnost
najtocen test za bremenos t e preku krvta tie ne se tolku tocni preku mokracata napravi si test preku krv

Мислења: 2
Зачленет: 03 Ное 2012, 23:39
Мислење: 03 Ное 2012, 23:42
Јас и мојата девојка сме сексуално активни. Нејзината последна менструација каснеше 2 дена, но сега касни за цели 5 дена. Секогаш користам кондоми но ејакулирам во неа. Секогаш после тоа го проверувам кондомот за „дупки“ но се` испаѓа во ред. Дали е можно да е трудна? Таа исто така многу под стрес за тоа, а згора на тоа се наоѓа и во колоквиумска недела и ги има оние менструални болки на половината кои доаѓаат и си одат.

Ви благодарам однапред.
Со почит.

Мислења: 2
Зачленет: 03 Ное 2012, 23:39
Мислење: 04 Ное 2012, 14:34
И да, од неодамна дозна дека е анемична. Може ли тоа да има врска? :)

Мислења: 14
Зачленет: 08 Јун 2012, 23:06
Мислење: 19 Ное 2012, 21:24
Imam godini iskustvo so sex so kondom, ejakuliranje vnatre i proverka na kondomot posle toa. Ne sum zabremenila dosega, sto znaci spored moeto iskustvo ne e mozno da e bremena.
Stresot e najgolemiot problem vo slucajov.
Pozdrav

Мислења: 2
Зачленет: 19 Ное 2012, 21:30
Мислење: 19 Ное 2012, 21:45
So mojot partner imavme odnosi megutoa bez kondom se razbira deka reagirase na vreme megutoa sakam da znam dali ima sansi da ostanam trudna .Veke nekolku pati se slucuvalo da pravime bez kondom megutoa navreme reagirase i se dosega navreme mi idese menstruacija,Nekoi velat deka mozi da si trudna i da imas menstruacija ne znam kolku e tocna informacijata ke ve zamolam da mi pisite na ovaa email adresa anetajankulovska1@gmail.com ve molam pobrzo napraviv test pred edna nedela megutoa izleze negativen.;)
So netrpenie go cekam vasiot odgovor

Мислења: 3
Зачленет: 03 Ное 2012, 15:05
Мислење: 20 Ное 2012, 00:15
Anetoivance напишал:So mojot partner imavme odnosi megutoa bez kondom se razbira deka reagirase na vreme megutoa sakam da znam dali ima sansi da ostanam trudna .Veke nekolku pati se slucuvalo da pravime bez kondom megutoa navreme reagirase i se dosega navreme mi idese menstruacija,Nekoi velat deka mozi da si trudna i da imas menstruacija ne znam kolku e tocna informacijata ke ve zamolam da mi pisite na ovaa email adresa anetajankulovska1@gmail.com ve molam pobrzo napraviv test pred edna nedela megutoa izleze negativen.;)
So netrpenie go cekam vasiot odgovor
Dokolku reagiral na vreme mnogu mali se sansite da ostanes bremena, no postoi moznost od predsemenata tecnost (taa istekuva pred spermata) bidejki vo nea ima mala kolicina spermatozoidi, NO sepak zavisi KOLKU SPERMATOZOIDI IMA I KOLKU SI TI PLODNA. Dokolku ti kasni menstruacija togas napravi test za bremenost. Najdobro ti e da go napravis 5 den od kasnenjeto i toa zemi go SURECHECK okolu 100 den. e vo apteka. Inaku jas ne veruvam deka moze da si bremena, a da imas menstruacija. Pozz se nadevam pomognav barem malku.

Мислења: 1
Зачленет: 07 Дек 2012, 17:12
Мислење: 07 Дек 2012, 17:30
Zdravo na site, jas sum nova na forumov. Pred nedela dena imavme odnosi so decko mi i za zal se skina kondomot. Jas za pola saat se napiv Norlevo, apce za den potoa. Trebase da mi dojdi na 3 dek, no mi kasni veke 5 dena. Gi imam site simptomi, ama menstruacijata nigde ja nema. Poradi toa postojano mislam na toa i sum pod stres. Znam deka apcinjata sto pobrzo gi ispies tolku se pogolemi sansite za da ne ostanes bremena, no ova navistina me zagrizuva. Se plasam da napravam test. Ve molam za vase mislenje ili slicno iskustvo dolkolku ste imale.
Vi blagodaram.

Мислења: 1
Зачленет: 04 Јан 2013, 00:53
Мислење: 04 Јан 2013, 01:09
Здраво,

Имам 19 години. Во декември имав менструален циклус на 15ти и траеше до 21ви. На 24ти имав секс без заштита. Дечкото не сврши во мене, меѓутоа ја повторивме работата 3 пати. Бев малку испаничена па посетив гинеколог на 27ми. Гинекологот ми рече дека забележува фолекул од 11мм, дека шансите за забременување се многу мали, но за да бидам сигурна сама за себе да се напијам NORLEVO. Се напив таблета, 60 часа после ризичниот секс. Денес, после 7 дена, откако ја испив таблетата имам кафеав исцедок, измешан со светла крв, и не знам дали тоа е менструација или пак е дејство на таблетата.
Дали е нормално да добијам менструација олку рано, а ако не е менструација, дали е нормално да имам таков исцедок?
ПретходноNext


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости