Менструација

водечки здравствени ризици и здравјето на градите, ПМС и менопауза, бременост и сексуално здравје, и многу повеќе

Мислења: 1
Зачленет: 08 Ное 2016, 15:24
Мислење: 08 Ное 2016, 15:33
Здраво,

Имам полицистични јајници. Поради проблем со акните гинекологот ми препиша терапија со Jazz кои ги пиев еден месец. Терапијата ја прекинав бидејќи не добив менструација во периодот кога ги пиев 4те бели таблети (плацебо таблетите) Со гинекологот се договоривме да почекаме една недела да видиме дали природно ке добијам па да почнам со второ пакување од Jazz таблетите. Бидејќи не добив и по таа недела ми ги препиша Дабростон да ги пијам 7 дена 2 пати на ден (наутро и навечер)
Веќе 5ти ден од кога ги завршив и Дабростон таблетите и повторно немам добиено
(не се работи за бременост)

Благодарам за секој совет
Поздрав

Мислења: 1
Зачленет: 07 Дек 2016, 16:22
Мислење: 07 Дек 2016, 16:26
Здраво. Имам редовна менструација, но напати помеѓу менструациите може да ми се појави црвен исцедок. После 2 месеци еве пак, вчера попладнето малце ме болеше бешиката и синојка доцна имав светло црвен исцедок а денеска е нешто како кафеаво, како кога завршува менструацијата. Дали е за на гениколог??
Претходно


Врати се на Женско здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин