Болка во градите

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 2
Зачленет: 24 Јан 2012, 22:09
Мислење: 24 Јан 2012, 22:15
Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred

Мислења: 123
Зачленет: 09 Сеп 2011, 12:59
Мислење: 25 Јан 2012, 14:09
Heart007 напишал:Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred


Болката која ја опишувате може да биде од различно потекло.
Многу е веројатно да се работи за мускулна болка (ако сте имале поголема физичка активност и оптеретеност на таа група мускули и сл.)
Сепак, пред се добро е да се направи ЕКГ за да се исклучи проблем со срцето.
Пишете како сте поминале кај Вашиот лекар...
Поздрав
Филип Конески,
Д-р по стоматологија

Мислења: 2
Зачленет: 24 Јан 2012, 22:09
Мислење: 25 Јан 2012, 18:51
Филип Конески напишал:
Heart007 напишал:Zdravo,

Veke 2 dena imam bolka vo gradite. Bolkata zapocnuva od predelot na levata grada i odi nadolu po levata raka se do laktot. Pri podlaboko vdisuvanje vo levata grada se cuvstvuva silno bockanje.

Sto mislite deka e ova ?

(utre ke posetam lekar no sepak bi sakal da gi cujam vasite mislenja)

Blagodaram odnapred


Болката која ја опишувате може да биде од различно потекло.
Многу е веројатно да се работи за мускулна болка (ако сте имале поголема физичка активност и оптеретеност на таа група мускули и сл.)
Сепак, пред се добро е да се направи ЕКГ за да се исклучи проблем со срцето.
Пишете како сте поминале кај Вашиот лекар...
Поздрав


Bev na lekar, mi go islusa disenjeto, cukanjeto na srceto, se e normalno, nema nikakvi anomalii. Rece deka najverojatno se raboti za muskulna bolka (kako i tvojata dijagnoza). Kupiv upsarin po predlog na lekarot, pa ako nema nekoi podobruvanja ke napravam podetalni testovi.

Vi blagodaram i se najdobro.

Мислења: 1
Зачленет: 20 Дек 2014, 10:02
Мислење: 20 Дек 2014, 10:45
Здраво. Некаде прочитав и убаво се сеќавам дека на секои 15 кг. зголемување на телесната тежина , должината на пенисот се намалува за 1 цм. Оваа намалување не е реално, т.е. должината се губи во околното масно ткивно во пубичната регија , што значи дека ако е така , сеуште има надеж за додатни 1-2 цм , доколку изгубиш 15-30 кг. Звучи доста реално и сигурно дека вреди да се проба! Поздрав
We are the pioneers in providing NS0-510 brain dumps dumps and testking.me - 100-101 brain dumps tutorials with thomasaquinas.edu exam pass guarantee. Download our latest testking ccie sckans questions to pass real exam of mcitp training in www.muih.edu


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин