Проблем со ерекција - импотенција - свршување

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 2
Зачленет: 26 Ное 2015, 21:22
Мислење: 26 Ное 2015, 21:29
Pozdrav,

I jas imam problem so predvremena ejakulacija i ne sum pocetnik. Dali ima nekakvi sansi nekako da se sredi toa? Ednas sobrav hrabrost i otidov na doktor. Mi dade nekoja mast (dolokain gel). Probav so toa, funkcionira nesto podobro (nekogas se desava povtorno da svrsam brzo), a i plus problem e sto otkako kje go naneses gelot treba da cekas 15-20 minuti za da deluva:(
Moze li da mi kazete nekoe care? Dali hirurska intervencija bi mozela da go resi problemot? Da mi posocite nekoj doktor koj sto mozam da go posetam?

Odnapred Vi blagodaram,

Site Admin
Мислења: 34
Зачленет: 19 Јул 2011, 23:58
Мислење: 01 Дек 2015, 15:57
probatest напишал:Pozdrav,

I jas imam problem so predvremena ejakulacija i ne sum pocetnik. Dali ima nekakvi sansi nekako da se sredi toa? Ednas sobrav hrabrost i otidov na doktor. Mi dade nekoja mast (dolokain gel). Probav so toa, funkcionira nesto podobro (nekogas se desava povtorno da svrsam brzo), a i plus problem e sto otkako kje go naneses gelot treba da cekas 15-20 minuti za da deluva:(
Moze li da mi kazete nekoe care? Dali hirurska intervencija bi mozela da go resi problemot? Da mi posocite nekoj doktor koj sto mozam da go posetam?

Odnapred Vi blagodaram,

http://doktori.mk/element/view/56159b5a ... -problemot

Можеби ќе текстот ќе ти биде од корист

Мислења: 5
Зачленет: 21 Јул 2013, 18:34
Мислење: 08 Фев 2016, 01:13
Здраво,

имам еден малку незгоден проблем, тоа е што додека имам секс со девојка ми не можам да свршам во неа внатре, иако не кориситиме кондом. Никако не ми доаѓа. Понекогаш сексот трае долго, се додека таа не сврши, а после јас рачно можам некако да завршам, но никако внатре. Всушност, понекогаш и преголемата лубрикација кај неа ме прави да не осеќам многу, или да не осеќам ништо. Во таква ситуација кога не осеќам триење заради преголемата лубрикација почнува да ми се спушта. Најголем проблем е што, од страв дека нема да завршам, во последно време исто така добивам слаба ерекција. Тоа е веќе психолошки проблем.

Дали постои нешто, некаква маст или било што би ми го направило пораздразлив пенисот и да можам да завршувам регуларно па макар и за брзо време. Подобро да го повторуваме сексот неколку пати отколку оваа ситуација?

Мислења: 1
Зачленет: 04 Јун 2016, 16:40
Мислење: 04 Јун 2016, 16:55
Zdravo na site.
Imam problem vo sekot.
Koga ke pocneme predigra , mi se kreva. Pocnuvame da imame seks i se e OK,no problemot e vo toa sto vo samiot seks znae nekogas d mi se spusti... Do sto bi mozelo da e ?

Мислења: 9
Зачленет: 20 Авг 2013, 13:05
Мислење: 05 Сеп 2016, 12:24
Пред неколку ден од кога станав од спиење ги чувствував тестисите како премногу опуштени, размекнати не знам како да опишам. Истиот ден вечерта отидов да мокрам и одеднаш осетив силна болка во пределот на левиот препон и во пределот измеѓу тестисите и анусот. Беше една чудна кратка болка како печење. Следниот ден веќе левиот тестис ми е некако потврд, исправен и поставен погоре од десниот. Не осеќам болка, но се обидувам да го спуштам надоле ама не сака. Така си стои.
Што може да биде, што да правам??

Мислења: 1
Зачленет: 28 Окт 2016, 12:18
Мислење: 28 Окт 2016, 12:25
Zdravo imam problem poslednive dve nedeli bojata na spermata mi e promeneta vo sivo zelenikava nema neprijaten miris.I custvuvam blago peckanje vo mocniot kanal a i slaba bolka vo leviot testis

Мислења: 1
Зачленет: 15 Дек 2016, 23:52
Мислење: 16 Дек 2016, 00:03
zdravo nov sum na sajtov ne mozam mnogu da se snajdam pa zatoa vaka pisuvam...imam mnogu golem problem od koj mnogu se sramam...znam deka grdo ke razmislite za mojata tn bolest...jas imam problem so erekcijata koga sum so devojkami uste sto da pravam mnogu tesko mi se diga i toa trae mnogu kratko ...a da vidam nekoe masko vednas mi se kreva ..ne deka ne go posakuvam zenskiot pol ...sto e ova sakam da go nemam toa ve molam ne me razbirajte pogresno ne znam sto se slucuva so mene vaka e mnogu oddamna a imam samo 19 godini mn mi e strav ...ne sum gay ...zosto ne mozam da postignam erekcija so zensko ve molam za pomos ...bilo i kakov lek da ima ve molam pisete ...odnapren vi blagodaram pozdrav

Мислења: 1
Зачленет: 26 Дек 2016, 13:21
Мислење: 27 Дек 2016, 10:35
Zdravo
I jas imam prasanje za vakva situacija i ve zamoluvam za sovet.Decko mi,32 godini ima problem so erektilna disfunkcija.Dobiva kratkotrajna erekcija,i toa najcesto vo legnata pozicija,koja vo stoecka veke ja nema.Trae kratko i retko moze da postigne pak.Nema napraveno nekoi bas konkretni ispituvanja osven pregled kaj urolog najverojatno normalen neznam kako izgleda toj pregled,vie znaete sigurno.Sakam da prasam na kakvo ispituvanje da se posveti vnimanie,za da gi eliminirame zdravstvenite reakcii ako gi ima i ako e seto toa vo red,da obrneme vnimanie na psiholoskiot del.Spomnato mu bese i deka postoi moznost od problem so kicmata.Ve zamoluvam za odgovor,na sto da se bazirame za resavanje na problemov. VI blagodaram

Мислења: 1
Зачленет: 20 Јул 2017, 12:01
Мислење: 20 Јул 2017, 12:10
Здраво,мислам дека овде е најсоодветна тема да прашам ова,иако гледам дека не е многу активна :) На почетокот мислев дека нешто јас сум феномен но овие работи биле познати во медицината.Кога сум со девојка ми,ми се случува свршување без однос :roll: значи освен допири ништо друго! Друго што е лошо,што за разлика од мастурбацијата каде може да се почуствува кога доаѓа до ејакулација(свршување),овде воопшто ова не се чуствува...
Има ли начин ова да се превенира,запре.. ? или да им раскинам :D
Претходно


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин