Проблем со ерекција - импотенција - свршување

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 1
Зачленет: 04 Јан 2012, 18:05
Мислење: 04 Јан 2012, 18:11
Јас имам еректилна дисфункција и бев пред една година на уролог, кој што ми ја постави дијагнозата. Според него се работи за психолошки причини. Сепак сега сакам повторно да одам на уролог за да ми направи повторно преглед и да видам да не има некоја физиолошка дополнителна причина која не е испитана.

Затоа би прашал за совет, т.е. да ми препорачате уролог кој што третира еректилна дисфункција. Не дека секој уролог тоа не го прави, ама од мое искуство некои уролози како да виделе само 10 пациенти со еректилна дисфункција во својата кариера.

Фала на одговорот.

Мислења: 14
Зачленет: 21 Јан 2012, 23:16
Локација: Skopje
Мислење: 04 Мар 2012, 22:24
еректилната дисфункција не е само уролошки проблем. Ако се утврди со сигурност дека не постои органско наруШување, тогаш психологот/психијатарот/сексологот ја презема главната улога.

Мислења: 3
Зачленет: 16 Јул 2012, 16:28
Мислење: 16 Јул 2012, 18:01
Zdravo.Prvo da ve pofalam za prekrasno uspesniot sajd.Bi sakala da postavam edno prasanje ,bidejki prv pat ni se slucuva ova so soprugot.Veke 3 do 4 pati vodime ljubov ima potreba,no dali od premnogu umor nikako ne moze da svrsi s eprepotuva premnogu.Mnogu e nervozen eve 10 dena i misam deka psihicki mu deluva problemot ,Inaku imame 40 god..a soprugot od mal imal povreda na eden testis mu istekol,Sega me intersira vaseto mislenje dali ima vrska so toa nesto,bidejki ne saka da odi nikade se srami,a mn e nervozen i mislam deka za kratko vreme prerasna vo seriozen problem .Ve molam vase mislenje,dali treba d apie nekoi lekovi ili ako e serozno kade bi mozele da ideme na zenski doktor isto ili ima poseben doktor za mazi.Odnapred vi blagodaram.pozdrav

Мислења: 3
Зачленет: 16 Јул 2012, 16:28
Мислење: 21 Јул 2012, 19:52
Zdravo.Prvo da ve pofalam za prekrasniot sajd.Imam 40god.2 decinja i imam problem veke 2 nedeli neznam dali e od golem umor,na 3 pati vodime ljubov so sorugata se vo red no nikako ne mozam da postignam erekcija(mislam da zavrsam i me faja panika i s eodkazuvam)Ve molam pomognete mi kazete mi dali e seriozen problemot,ima li lekovi nekoi ili da ne e psihicki,no mislam deka imam problem,bidejki od strav ne vodame ljubov poveke.Od mal imav povreda na edniot testis i mi istekol,a sega pusam mn.cigari,nervozen sum mn. a alkohol pijam normalno.Na kakov lekar da idam,posovetuvajte me ve molam.Odnapred vi blagodaram.pozdrav!!!

Мислења: 3
Зачленет: 16 Јул 2012, 16:28
Мислење: 21 Јул 2012, 20:02
Zdravo.Jas sum nov na sajdov,(Skopje),samo sto go postaviv mojot problem.No bidejki go vidov istiot vas problem a nestrpliv sum da doznaam i neznam sto i kade da reagiram.Imam problem za prv pat ve molam kazete mi sto pretstavuva i koi se posledicite na ovoj problem.Na koj urolog da idam ili dali postojat nekoi lekovi.Blagodaram .Pozdrav

Мислења: 1
Зачленет: 03 Сеп 2012, 18:42
Мислење: 03 Сеп 2012, 18:43
Поздрав,веќе скоро една недела имам проблеми со ерекцијата,неможам да ја имам и ако ја имам трае многу кратко. Ве молам за помош

Мислења: 1
Зачленет: 13 Ное 2012, 08:35
Мислење: 13 Ное 2012, 08:51
Скоро 1 месец имам проблем да постигнам ерекција стигнува до некој 60% и по 2 минути како да не било ништо претставува проблем во сексуалниот живот со сопругата ве молам за совет.Дали е краткотрајно пореметување или некоја болест

Мислења: 1
Зачленет: 10 Дек 2012, 12:14
Мислење: 10 Дек 2012, 12:21
Здраво на сите,

имам многу незгоден проблем. Не можам да свршам кога имам секс со партнерката. Што и да правиме, едноставно не ми доаѓа, па после некое време почнува да ми станува непријатно што не можам да свршам и прекинуваме со сексот. Таа мисли дека е нејзина вина и имаме многу глупави расправии биедејќи не можам да и објаснам дека не е до неа и дека потполно ме возбудува сексуално.

Кога сум сам и кога мастурбирам немам проблем со тоа да свршам - можам и за неколку минути.
Имам 26 години и ова ми е многу незгодно.

Се обратив на повеќе места и сите ми рекоа „Пробај да се опуштиш, на психолошка основа ти е, не е ништо здравствено“. Се сложувам со тоа, но мојот проблем пак не се решава. Сме се обиделе многу пати, секакви опуштања и пак едноставно и после саат време секс не ми доаѓа да свршам...

Ве молам, помош...

Мислења: 1
Зачленет: 14 Мар 2013, 20:58
Мислење: 14 Мар 2013, 21:06
Здраво на сите
видов дека веќе ја има темава и сакав да се надополнам на истата.
Мојот проблем е сличен на вашиот па се надевам дека може некој го има надминато па да ми помогне
Имам дечко,веќе 4 години сме заедно.До сега можам да се пофалам дека имавме супер секс.Ништо не ни фалеше или пак сметаше.Во последните 2 недели тоа се смени.Нема никаква ерекција,или ја има и е премногу мала.Оставив 2 недели не разговарав,но морав да прашам .Не добив конкретен одговор туку само тоа дека имам многу работа затоа вака е.Но интересно во сето тоа е што тој и претходно имал многу работа па никогаш не било вака.
Поздрав и се надевам дека некој ќе ми одговори

Мислења: 6
Зачленет: 21 Авг 2013, 07:30
Мислење: 21 Авг 2013, 07:44
Zdravo jas sum nov na forumov i bi sakal da mi odgovori ako mozi nekoj koja e pricinata sto imam dosta iscedok od penis ama ne pred svrsuvanje nego pri sekoja vozbuda ima iscedok i toa skoro sekoj den a nemam odnos nekoe vreme zatoa sto se sramam zatoa sto imam iscedok i pred erekcija i posle erekcija a isto i erekcijata e kratka i mnogu brzo svrsuvam i pri samozadovoluvanje i nemozam da se osobodam pred devojka zaradi toa nema odnos nekoe vreme. Ve molam ako mozi nekoj da kazi dali ima nekoj lek za da prestani iscedokot od penisot , a inace ispiv i edna doza Flazil mi preporaca eden doktor ama rezultat nema a ispitav i krv i mokraca sve mi e normalno. Pozz
Next


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Google [Bot] и 1 гостин