Проблем со пенисот

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 2
Зачленет: 11 Авг 2015, 18:11
Мислење: 11 Авг 2015, 18:18
Здраво, видете вака имам 25 години и веќе подолго време можеби 5 години имам повремено црвенило и пецкање на пенисот,а некогаш на главата на пенисот ми се појавува некоја мала бела течност со што предизвикува чешање и кожичката околу главата се подувува, така ме држи 2-3 дена максимум 4 и само од себе си пројде, за овој проблем бев и кај уролог и тој ми зема брис и од добиените резултати немаше ништо ниту инфекција, ниту било што да сум закачил на страна туку ми кажа дека сум имал осетлива кожа и можело од гаќите или од прашок со кој ги перат гаќите од време на време да ми се појавува тој проблем и ми кажа некое време да ставам камилица на пенисот пред легнување и од сабајле, но некое време го немам тој проблем рецимо 2-3 месеци и пак се појави на два три дена, пак отидов на ист уролог пак зема брис и по добиени резултати пак исти совет, па сакам да прашам дали е тоа нормална ствар или да мењам доктор, искрено 2-3 дена ме чеша но не неподносливо и се лесно преживува, но ако може да не се појавува воопшто тоа би било ок, така да некој совет?

Site Admin
Мислења: 34
Зачленет: 19 Јул 2011, 23:58
Мислење: 11 Авг 2015, 19:47
Драган напишал:Здраво, видете вака имам 25 години и веќе подолго време можеби 5 години имам повремено црвенило и пецкање на пенисот,а некогаш на главата на пенисот ми се појавува некоја мала бела течност со што предизвикува чешање и кожичката околу главата се подувува, така ме држи 2-3 дена максимум 4 и само од себе си пројде, за овој проблем бев и кај уролог и тој ми зема брис и од добиените резултати немаше ништо ниту инфекција, ниту било што да сум закачил на страна туку ми кажа дека сум имал осетлива кожа и можело од гаќите или од прашок со кој ги перат гаќите од време на време да ми се појавува тој проблем и ми кажа некое време да ставам камилица на пенисот пред легнување и од сабајле, но некое време го немам тој проблем рецимо 2-3 месеци и пак се појави на два три дена, пак отидов на ист уролог пак зема брис и по добиени резултати пак исти совет, па сакам да прашам дали е тоа нормална ствар или да мењам доктор, искрено 2-3 дена ме чеша но не неподносливо и се лесно преживува, но ако може да не се појавува воопшто тоа би било ок, така да некој совет?

Мене ми наликува на инфективно заболување или евентуално алергиска реакција, мојот совет е побарајте второ мислење од друг лекар ...

Мислења: 2
Зачленет: 11 Авг 2015, 18:11
Мислење: 12 Авг 2015, 16:22
admindoktor напишал:
Драган напишал:Здраво, видете вака имам 25 години и веќе подолго време можеби 5 години имам повремено црвенило и пецкање на пенисот,а некогаш на главата на пенисот ми се појавува некоја мала бела течност со што предизвикува чешање и кожичката околу главата се подувува, така ме држи 2-3 дена максимум 4 и само од себе си пројде, за овој проблем бев и кај уролог и тој ми зема брис и од добиените резултати немаше ништо ниту инфекција, ниту било што да сум закачил на страна туку ми кажа дека сум имал осетлива кожа и можело од гаќите или од прашок со кој ги перат гаќите од време на време да ми се појавува тој проблем и ми кажа некое време да ставам камилица на пенисот пред легнување и од сабајле, но некое време го немам тој проблем рецимо 2-3 месеци и пак се појави на два три дена, пак отидов на ист уролог пак зема брис и по добиени резултати пак исти совет, па сакам да прашам дали е тоа нормална ствар или да мењам доктор, искрено 2-3 дена ме чеша но не неподносливо и се лесно преживува, но ако може да не се појавува воопшто тоа би било ок, така да некој совет?

Мене ми наликува на инфективно заболување или евентуално алергиска реакција, мојот совет е побарајте второ мислење од друг лекар ...

Ако е инфективно заболување двапати ми зимаше брис докторот и двапати во лабараторија лично го носев и сам прочитав од резултатите дека нема ништо, дали ако е инфективно заболување би требало да се појави на резултатите од брис?

Мислења: 3
Зачленет: 23 Сеп 2015, 18:53
Мислење: 23 Сеп 2015, 18:55
многу време трагав по интернетот и ништо не најдов пред се проблемот ми е дека пенисот ми е закривен на левата страна сега незнам дали многу или малку не се разбирам околу тоа, кога имам односи мене не ми прави проблем но на девојка ми и тоа како , ја боли понекогаш кога се померам или незнам , значи проблемот е во тоа што ми е крив и што ја боли нејзе може ли тоа некако да се реши , исто така имам 22 година а пенисот во ерекција ми е долг 14 цм , може ли некако да се зголеми и како на полесен и корисен начин.ако може одговор од некое стучно лице

Мислења: 1
Зачленет: 30 Сеп 2015, 22:02
Мислење: 30 Сеп 2015, 22:11
kr7 напишал:Колку пари чини остранувањето на фимозата? :roll:

jas ja odstraniv pred eden mesec i pol i me cinese neverojatni 150 denari. Moj sovet e fimozata da ti ja odstrani nekoj dobar doktor posto mene bas i ne mi ja odstrani kako shto treba t.e. zarezot shto go napravi ne e kako shto treba. I da znajs deka posle operacijata nekoj period od 2 do 3 meseci ke imas problemi so erekcijata zaradi peckanje na mestoto kaj shto ke bidesh secen.

Мислења: 2
Зачленет: 11 Окт 2015, 00:39
Мислење: 11 Окт 2015, 00:49
Па вака иам 15 години долг ми е 18 цм неам никаков проблем со ништо само што ми е крив на лево дали можам некако да го исправам и да си биде на истата должина или цел живот со крив ке си бидам ?? благодарам однапред :)

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 11 Окт 2015, 01:51
Arencovek напишал:Па вака иам 15 години долг ми е 18 цм неам никаков проблем со ништо само што ми е крив на лево дали можам некако да го исправам и да си биде на истата должина или цел живот со крив ке си бидам ?? благодарам однапред :)

Нема да можеш да го исправиш, ама напротив не е проблем, кривиот пенис предизвикува поголемо задоволство кај девојките, така да ич немој да се грижиш :)

Мислења: 2
Зачленет: 11 Окт 2015, 00:39
Мислење: 11 Окт 2015, 13:20
Роберт Николовски напишал:
Arencovek напишал:Па вака иам 15 години долг ми е 18 цм неам никаков проблем со ништо само што ми е крив на лево дали можам некако да го исправам и да си биде на истата должина или цел живот со крив ке си бидам ?? благодарам однапред :)

Нема да можеш да го исправиш, ама напротив не е проблем, кривиот пенис предизвикува поголемо задоволство кај девојките, така да ич немој да се грижиш :)
Благодарам многу :D

Мислења: 5
Зачленет: 02 Ное 2015, 15:02
Мислење: 02 Ное 2015, 15:23
Здраво

Имам 20 години и имам проблем со пенисот. На левата страна под главата на пенисот имам мали ситни бели точки за кој неможам да кажам дека се израстоци бидејки се малечки. Исто тоа го забележувам и на лакот на главичката на пенисот на левата страна. понекогаш чуствувам слаба болка и чешање . Имам и како мали пукнатини на главичката на песниот. Немам никакви проблеми за време на секс се ми е нормално.

Сакам да ве прашам дали дали станува збор за некаков тип на инфекција предизвикана од бактерија (пр. Кламидиjа) која можам да ја третирам сам со помош на масти или да се јавам на уролог. Се плашам да не е нешто повеке од обична бактериска инфекција.....

Ве молам колку што е побрзо вратете ми

Со почит

Мислења: 1
Зачленет: 22 Ное 2015, 21:11
Мислење: 22 Ное 2015, 21:20
Zdravo na site
Pred se sakam da se izvinam bidejki nemam postaveno nikakvi podatoci za mene bidejki temava e malce karakteristicna i ova e prv forum kade sto se obrakam za pomos.Imam problem so penisot veke uste od koga znaam za mene no duri sega pocna da me zagrizuva ova.Vrvot na penisot od sekogas mi bil zatvoren so kozata.Doma se obiduvav da go otvoram pred edna godina sega veke mi se otvore no nemozam da go ostavam otvoren bidejki ako ja dopram glavata na golo mnogu me peci a koga ke go zatvoram nema gajle ne me boli.Dali nekoj moze da mi kaze sto se slucuva so mene ? :)
ПретходноNext


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин

cron