Проблем со пенисот

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 1
Зачленет: 30 Сеп 2013, 12:56
Мислење: 30 Сеп 2013, 13:00
На главата од пенисот ми се појави црвенило а од околу како мали црвени точки ! дали се работи за некоја иритација да ми предложите некои креми кои би ја санирале истата ?? Одапред ви благодарам

Мислења: 1
Зачленет: 24 Јан 2014, 01:13
Мислење: 24 Јан 2014, 01:30
Здраво имам 18 години но мојот пенис е искривен на долу,дали е тоа нормално и дали можам некако да го исправам?????

Мислења: 2
Зачленет: 19 Фев 2014, 15:07
Мислење: 19 Фев 2014, 16:04
Zdravo imam problem so penisot pokonkretno so glavata,problemov e od ragjanje pa se do sega, na obracot od glavata imam druga boja modra boja i sitni beli kako bubulici ili kako da kazam ne znam koi se potkozni i se borat da izlezat na povrsina no ne mozat da izlezat od kozata,mn bolat na dopir ili na bilo kakov kontakt,mozam da go kontroliram zavrsetokot na seksot mozam da imam so casovi mozam za mn kratko vreme koga ke posakam togas mozam da svrsam,ne znam zasto e toa taka i dali e problem?no vo posledniov mesec imam nekoj promeni no nemozam da gi otkrijam sto se slucuva

Мислења: 2
Зачленет: 19 Фев 2014, 15:07
Мислење: 20 Фев 2014, 17:43
anonimen25 напишал:Zdravo imam problem so penisot pokonkretno so glavata,problemov e od ragjanje pa se do sega, na obracot od glavata imam druga boja modra boja i sitni beli kako bubulici ili kako da kazam ne znam koi se potkozni i se borat da izlezat na povrsina no ne mozat da izlezat od kozata,mn bolat na dopir ili na bilo kakov kontakt,mozam da go kontroliram zavrsetokot na seksot mozam da imam so casovi mozam za mn kratko vreme koga ke posakam togas mozam da svrsam,ne znam zasto e toa taka i dali e problem?no vo posledniov mesec imam nekoj promeni no nemozam da gi otkrijam sto se slucuva

Мислења: 1
Зачленет: 23 Фев 2014, 22:41
Мислење: 23 Фев 2014, 22:51
Додека имав секс со мојата девојка поради едно нагло движење имам повреда на слузокожата на главата ,се гледа дека малце е како расечено.Сакам да прашам дали треба да се оди на доктор за да се користи некаква маст или некои лекови или само треба да се одмара одреден период и самото ќе си зарасне и отприлика за колку време.Фала многу ,се надевам на брз одговор.ПОЗДРАВ !

Мислења: 5
Зачленет: 17 Мар 2014, 12:17
Мислење: 17 Мар 2014, 12:26
Zdravo....
Imam nekolku prasanja koi se nadevam deka ke mi gi odgovorite zatoa sto ne sakam da se seguvam tuku da se informiram zatoa sto neznam...

Dali goleminata na penisot zavisi od brojot na seksualni odnosi koj go imate???

Kolkava e goleminata na penisot koga ne e vo erekcija???

Kako mal imav problem so izvlekuvanje na glavceto... Dali ova e pricina za maliot penis ili ne???

Vi blagodaram za odgovorot...

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 21 Мар 2014, 18:02
goran.karakasov напишал:Zdravo....
Imam nekolku prasanja koi se nadevam deka ke mi gi odgovorite zatoa sto ne sakam da se seguvam tuku da se informiram zatoa sto neznam...

Dali goleminata na penisot zavisi od brojot na seksualni odnosi koj go imate???

Kolkava e goleminata na penisot koga ne e vo erekcija???

Kako mal imav problem so izvlekuvanje na glavceto... Dali ova e pricina za maliot penis ili ne???

Vi blagodaram za odgovorot...

Dali goleminata na penisot zavisi od brojot na seksualni odnosi koj go imate??? - Секако дека НЕ
Kolkava e goleminata na penisot koga ne e vo erekcija??? - Зависи и е исклучително индивидуално, може многу да се разликува од онаа во ерекција или многу малку, индивидуално е
Kako mal imav problem so izvlekuvanje na glavceto... Dali ova e pricina za maliot penis ili ne??? - Тоа е фимоза и нема врска со големината на пенисот

ПОЗДРАВ

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 21 Мар 2014, 18:04
vase_smajhel напишал:Додека имав секс со мојата девојка поради едно нагло движење имам повреда на слузокожата на главата ,се гледа дека малце е како расечено.Сакам да прашам дали треба да се оди на доктор за да се користи некаква маст или некои лекови или само треба да се одмара одреден период и самото ќе си зарасне и отприлика за колку време.Фала многу ,се надевам на брз одговор.ПОЗДРАВ !

Да, самото ќе зарасне сепак ако чувствувате многу болка и нелагодност не е погрешно да побарате лекарска помош за маст која ќе помогне при зазадравувањето и превенција од инфекции секако

Мислења: 2
Зачленет: 29 Мар 2014, 01:00
Мислење: 29 Мар 2014, 01:07
Zdravo jas imam 14 godini i pred nekolku meseci zabelezav problem so penisot ponekogas mnogu me cesa(svrbe) na gornata strana i koga drkam nekje da isfrli se sobira vo kozata pod glavata.Ve molam sto pobrgu da mi datete odgovor

Мислења: 2
Зачленет: 29 Мар 2014, 01:00
Мислење: 29 Мар 2014, 01:09
PROBLEM5 напишал:Zdravo jas imam 14 godini i pred nekolku meseci zabelezav problem so penisot ponekogas mnogu me cesa(svrbe) na gornata strana i koga sakam da svrsam nekje da isfrli se sobira vo kozata pod glavata.Ve molam sto pobrgu da mi datete odgovor
ПретходноNext


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости