Проблем со пенисот

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 2
Зачленет: 18 Јан 2013, 14:49
Мислење: 18 Јан 2013, 14:59
Здраво. Јас имам црвенило на пенисот, поточно на главата од пенисот, се гледа како изгребано да е. Сигурен сум дека ми е предизвикано од девојчето кое пред некој ден орално ме задоволуваше па ми го потфатила со забот.Ве молам ако може да ми кажете дали треба да користам некој маст или нешто ? Благодарам однапред.

Мислења: 3
Зачленет: 11 Фев 2013, 18:30
Мислење: 11 Фев 2013, 18:37
Здраво,
Јас сум нов тука, но маката ме донесе и ве молам да ми помогнете.

Веќе неколку дена имам ненормални чешања на главата на пенисот и некаков бел слез на самата глава. Се' започна после сексуалниот однос со мојата девојка со која одам цела година, и ми се појавија црвени точки на целата глава. Сега веќе почна да се познава и црвенило и пецкање на моменти.
Ве молам да ми помогнете и да ми објасните што се случува и дали е опасно?

Поздрав, фала однапред.

Мислења: 1
Зачленет: 27 Фев 2013, 14:06
Мислење: 27 Фев 2013, 14:21
Здраво...Имам потреба од вашиот совет и би ве замолил да ми одговорите..
Имам некои црвенила на галавата од пенисот и тоа се веке подолго време...Има ли некој начин како да се отстранат со некоја маст или да ми дадете некој совет.
Поздрав

Мислења: 7
Зачленет: 08 Апр 2013, 01:20
Мислење: 08 Апр 2013, 01:29
zare88 напишал:zdravo.dali moze nekoj da mi pomogne i da mi kaze sto da praam zasto mislam deka iam kandida na penisot posto simtomite bea tie peckanje perutanje jadez no i posle 3 nedeli so kanesten ne pominuvaat simtomite delumno da megutoa seuste se prisutni.Dali ima nekoi tabletki za toa za pobrzo da se resam od ovoj problem.pls za odg


stom ne ti pomine od kanesten odi na urolog ke ti dade antibiotici i ke se sredi taka bese i kaj mene, ne mi pomina od kanesten no posle mi dade entibiotik se se povlece :)

Мислења: 7
Зачленет: 08 Апр 2013, 01:20
Мислење: 08 Апр 2013, 01:30
genius напишал:Здраво...Имам потреба од вашиот совет и би ве замолил да ми одговорите..
Имам некои црвенила на галавата од пенисот и тоа се веке подолго време...Има ли некој начин како да се отстранат со некоја маст или да ми дадете некој совет.
Поздрав


canesten krema brat redovno nanesuvaj na cist penis

Мислења: 1
Зачленет: 02 Мај 2013, 11:35
Мислење: 02 Мај 2013, 12:44
zdravo....sakam da prasam dali moze da se ima deca t.e potomstvo na priroden nacin dokolku otvorot na penisot kade sto se issfrla sperma e podole od vrvot ka glavata,dali ima nekoj problem pri isfrlanje na spermata da ne dojde do posakuvanoto mesto za da se zabremeni.....ve molam za strucna pomos????pozzz

Мислења: 2
Зачленет: 26 Јун 2013, 10:24
Мислење: 26 Јун 2013, 10:31
Zdravo imam 15 godini i imam prblem so penisot od koga znam za sebe imam iskriven penis nadolu i navistina mi pretstavuva problem i zgora na se pred 7 -8 meseci pocnaa da mi rastat vlakna na sredinata na penisot znaci ne okolu penisot tuku direktno na penisot http://www.hellenicdermatlas.com/photos/0000/2006/00002006_standalone.jpg eve vaka nekako izgleda navistina sum isplasen neznam sto da pravam barav po internet i citav deka ima nekoi kremi koi go sprecuvaat rastenjeto na vlaknata no ne znam dali gi ima ovde vo MKD ve molam za sovet ?!

Мислења: 2
Зачленет: 26 Јун 2013, 10:24
Мислење: 28 Јун 2013, 12:31
Zdravo imam 15 godini i pred 10 dena mi izleze edna akna na penisot http://0.tqn.com/w/experts/Urology-Male ... -penis.jpg izgleda vaka

Мислења: 5
Зачленет: 21 Јул 2013, 18:34
Мислење: 21 Јул 2013, 19:05
Zdravo imam 15 godini i pred 10 dena mi izleze edna akna na penisot http://0.tqn.com/w/experts/Urology-Male ... -penis.jpg izgleda vaka
Нема потреба за секирање, и јас кога бев на овие твои години ги имав и тоа многу често. Тоа се пубертетски акни и не се опасни, се разбира не треба да ја допораш бидејќи ќе се зголеми, остави ја ќе помине сама од себе за 10на дена. Но, за да го намалиш ризикот да не ти се појавуваат внимавај повеќе на хигиена, се разбира не го допирај пенисот со нечисто раце. Поздрав

Мислења: 1
Зачленет: 22 Јул 2013, 17:15
Мислење: 22 Јул 2013, 17:20
ZDRAVO!

IMAM PROBLEM VEKE 7-8 MESECI ! NA PENISOT NA GLAVATA MI SE POJAVUVA BELO KAKO TENOK SLOJ NA PENISOT ! PONEKOGAS ZACESUVA NO NE CESTO NEKOGAS GO IMA MN POVEKE ! NEKOGAS GO NEMA ! TOA MI SE SLUCUVA OTKAKOIMAV ODNOSI SO DEVOJKAMI BEZ ZASTITA !

ODNAPRED BLAGODARAM NA ODGOVOROT
ПретходноNext


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости