Проблем со пенисот

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 10
Зачленет: 23 Јул 2013, 02:32
Мислење: 23 Јул 2013, 03:21
Najverojatno se raboti za Smegma.Pod kozickata na penisot se sobira smegma toa e smesa na izumreni epitelni kletki iscedok na Жлезди i bakterii.Dokolku se raboti za smegma tvojot problem ke go resis za vreme na tusiranjeto te otkako temelno ke go izmies penistot smegmata nema da bide prisutna poveke.Inaku znae da bide neprijatna moze da predizvika чешање кај пенисот.Dokolku beloto i posle tusiranjeto ne se ostrani ti preporacuvam da posetis Уролог.Bidejki mozebi postoi nekoja polovo prenosliva bolest.

Мислења: 2
Зачленет: 01 Авг 2013, 11:06
Мислење: 01 Авг 2013, 11:19
Здраво. Имам 33 год. сексуално сум активен.Пред една година ми се јави една бела точка на глансот на пенисот немав никакви проблеми но тоа постепено поцна да се зголемува и цега веке е доста големо како флека немам никакво чешање или црвенило но проблемот е што изгледа неубаво свесен сум дека треба да посетам доктор но ме интересира дали мозеби е нешто сериозно.Ви благодарам однапред на одговорот

Мислења: 1
Зачленет: 02 Авг 2013, 15:48
Мислење: 02 Авг 2013, 15:52
имам мали брунчиња на главата од пенисот и црвенило... дали може да ми објасните за што се работи
Кориснички аватар
Мислења: 198
Зачленет: 20 Фев 2013, 18:05
Локација: Тетово
Мислење: 03 Авг 2013, 00:25
Здраво ,
Брунчиња ? што подразбираш по тоа ?
Може да биде воспаление на главата на пенисот - Баланитис , кое може да биде од неспецифични предизвикувачи како пример поради нередовна хигиена , немора да станува збор за сериозно нешто , но сепак доколку состојбата продолжи најдобро е да посетиш дерматовенеролог , затоа што потребно е многу повеќе информации како што е :боја ,големина ,форма ,ограниченост ,содржина , длабочина на лезиите , подвижност , организираност , дали има промена на претходните карактеристики со тек на време итн.
Доколку не се намали или целосно помине само од себе во период од 1 недела , најдобро би било да посетиш дерматовенеролог , а до тогаш редовна хигиена.
Се најдобро.
Др.Живорад Коцевски

Мислења: 1
Зачленет: 18 Авг 2013, 16:59
Мислење: 18 Авг 2013, 17:04
Zdravo
Imam 28 god i imam ponekogas problem so penisot na toj nacin sto pred seksualen odnos otkako ke mi se kreni mozi da mi se spusti mnogu brzo, koja e pricinata za toa? a i vo posledno vreme me boli penisot. Ve molam za pomos!

Мислења: 1
Зачленет: 27 Авг 2013, 15:47
Мислење: 27 Авг 2013, 15:52
Zdravo imam 23 godini, na glavata od penisot imam nesto kako izrastok od kozicka koja mi stoi podoglgo vreme, ke ve molam ako moze da mi dadete sovet kako da ja ostranam. Vi blagodaram odnapred

Мислења: 1
Зачленет: 05 Сеп 2013, 01:12
Мислење: 05 Сеп 2013, 01:30
Zdravo.Prvo sekoja cest i pofalbi za stranata odlicna idea... Ke pridam vednas na problemot pred kolu 6 godini imav nesreken slucaj i morase da mi stavat kateter sega imam 21godina, no ne se sekavam tocno od koga na glavata na penisot znaci na mazniot del imam nesto kako herpes no ne e herpes nesto slicno kako sparena kozata ona na prstite koga ke izlezite od kapenje nesto slicno na toa i ponekogas crvenilo e sega me interesira dali moze da e od kateterot ili e nesto drugo vo prasanje ve molam za mislenje i vi blagodaram pozdrav i sekoe dobro.
Кориснички аватар
Мислења: 127
Зачленет: 28 Авг 2011, 15:40
Мислење: 06 Сеп 2013, 00:15
Zdravo.Prvo sekoja cest i pofalbi za stranata odlicna idea... Ke pridam vednas na problemot pred kolu 6 godini imav nesreken slucaj i morase da mi stavat kateter sega imam 21godina, no ne se sekavam tocno od koga na glavata na penisot znaci na mazniot del imam nesto kako herpes no ne e herpes nesto slicno kako sparena kozata ona na prstite koga ke izlezite od kapenje nesto slicno na toa i ponekogas crvenilo e sega me interesira dali moze da e od kateterot ili e nesto drugo vo prasanje ve molam za mislenje i vi blagodaram pozdrav i sekoe dobro.

Не е од катетерот. Можно е да е некое дермато-венерично нарушување. Затоа, без срам и без одлагање, да одиш на преглед кај спец.дерматовенеролог за да ги види тие промени и да даде стручно мислење.

Мислења: 7
Зачленет: 07 Сеп 2013, 23:06
Мислење: 07 Сеп 2013, 23:10
kako sto rece robert treba prvo da se obratis do maticniot lekar i da pravis nekoi vezbi no pred da se obratis kaj maticen lekar nemoj ni da odis kaj urolg pozdrav ....

Мислења: 6
Зачленет: 09 Сеп 2013, 16:40
Мислење: 09 Сеп 2013, 16:47
Докторе имам проблем.На главата на пенисот ми се појавија мали ситни точки ова на долниот дел од главата кај што завршува се појавија пред неколку дена а сум немал односи подолго време и околу кожичката во внатрешниот дел имам црвен осип и малку има и на главата на пенисот дали е сериозно или само обична иритација?
ПретходноNext


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости