Проблем со пенисот

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 9
Зачленет: 20 Авг 2013, 13:05
Мислење: 05 Сеп 2016, 12:25
Пред неколку дена од кога станав од спиење ги чувствував тестисите како премногу опуштени, размекнати не знам како да опишам. Истиот ден вечерта отидов да мокрам и одеднаш осетив силна болка во пределот на левиот препон и во пределот измеѓу тестисите и анусот. Беше една чудна кратка болка како печење. Следниот ден веќе левиот тестис ми е некако потврд, исправен и поставен погоре од десниот. Не осеќам болка, но се обидувам да го спуштам надоле ама не сака. Така си стои два три дена веќе.
Што може да биде, што да правам??

Мислења: 1
Зачленет: 18 Мар 2017, 00:50
Мислење: 18 Мар 2017, 01:13
Bi sakal da prasam. Na kozata na penisot mi se pojavi edna mala sitna tocka sto sega zabelezuvam deka raste. Tvrda e, no definitivno raste. Isto taka imam i uste eden izrastok no toj go imam poveke od 10 godini, imav mozebi 12 koga mi izleze. Ne sum bil na lekar. Prvata i logolemata ne me boli a vtorata samo ako ja stisnam. Sto moze da bide? Fala

Мислења: 1
Зачленет: 27 Апр 2017, 13:06
Мислење: 27 Апр 2017, 13:36
Добар ден, утрово приметив три големи капки како исцедок од пенис црвени скоро и кафеафи на долниот веш, исушени. Од едната страна се тие, налик на жена кога добива мензис и и протекло, а од другата страна бледо жолти капки кои редовно си ги имам од исцедок од урина. На ногата и околу тестисите и на пенисот нема никаква трага од црвено или раничка или крв. Болки или проблеми немам никакви ни сабајлево ни сега. Во текот на ноќта имав силна ерекција која ја игнорирав и продолжив со спиење. Сабајлешната урина, а подоцна и сперма беше апсолутно нормална. Вчера уринирав во темница и не приметив дали има промена на бојата во урината. Да напоменам дека вчера околу пладне јадев цвекло но во умерена количина, не повеке од 10 слајзови 5х10см а подоцна виско протеински габи од родот Morchella sp. Се хранам нормално по два до три пати дневно, без изклучок на нешто посебно, јадам секаква храна но најчесто готвена ( месо, млечни производи, габи, салати )-секојдневно. Алкохол конзумирам редовно во умерени количини (две-три ракии и две три пива, чаша вино но без психичка промена(пијанство)). Често планинарам и редовно ги оптеретувам мускулите особено на нозете. Секое сабајле пијам 1л пресна сурутка која ми влијае на релаксирање на мускулите. Би ве замолил за одговор за сличен случај и дали би требало да се советувам со матичниот лекар или да почекам ден два да ја следам ситуацијата? Сум јадел цвекло и порано но не сум приметил ваква ситуација. Однапред благодарам.
Претходно


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин