Инфекции и воспаленија

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 1
Зачленет: 10 Окт 2013, 23:13
Мислење: 10 Окт 2013, 23:15
Mi se ima pojaveno crvenilo na kozata na penisot koe po odreden period se gubi no povtorno se pojavuva.
So stroga higiena toa go smena osven na edno mesto na koe ne se gubi.
Bi sakal nekoj da me sovetuva za toa

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 11 Окт 2013, 02:06
bozo16 напишал:Mi se ima pojaveno crvenilo na kozata na penisot koe po odreden period se gubi no povtorno se pojavuva.
So stroga higiena toa go smena osven na edno mesto na koe ne se gubi.
Bi sakal nekoj da me sovetuva za toa

После ова што го кажа не можеме многу да те советуваме освен да ти кажеме дека ако и понатаму не се повлекува треба да посетите дерматовенеролог кој ќе ве советува за тоа која маст е најдобро да ја користите

Мислења: 2
Зачленет: 03 Јан 2014, 02:43
Мислење: 03 Јан 2014, 02:57
Добар ден,

Незнам дали на право место пишува, но имам проблем со главата на пенисот.
Веќе некое време на долниот дел од главичката ,т.е. кај делот од отворот на главичката, ми се има направено со бело, и мислев да не е од неправилна хигиена, не дека не сум ја одржувал, ама почнав повеќе да одржувам, но сепак тоа не се повлече се, а почна се повеќе при секс кога ќе треба да се отвори главичката од кожичката да ме заболува, но мислев да не треба да се навлажни убаво и дека ќе помине.
Се до вчера кога имав само орален секс, а утринава кога станав, со тешки и болни напори ја отворив главичката и кога ја потегнав целосно кожикача, целата главичка ми беше со нешто бело покриено, како бела кожа која со триење се вадеше, а кожичката околу главичката ме болеше како на отварање така и на затварање.
Немам проблеми при уринирање, а партнерката пред извесно време правеше пап тест и ништо немаше.

Ве молам за совет , затоа што веќе почнав да се плашам.
Ви Благодара

Мислења: 3
Зачленет: 12 Јан 2014, 01:00
Мислење: 12 Јан 2014, 01:22
загрижен84 напишал:Добар ден,

Незнам дали на право место пишува, но имам проблем со главата на пенисот.
Веќе некое време на долниот дел од главичката ,т.е. кај делот од отворот на главичката, ми се има направено со бело, и мислев да не е од неправилна хигиена, не дека не сум ја одржувал, ама почнав повеќе да одржувам, но сепак тоа не се повлече се, а почна се повеќе при секс кога ќе треба да се отвори главичката од кожичката да ме заболува, но мислев да не треба да се навлажни убаво и дека ќе помине.
Се до вчера кога имав само орален секс, а утринава кога станав, со тешки и болни напори ја отворив главичката и кога ја потегнав целосно кожикача, целата главичка ми беше со нешто бело покриено, како бела кожа која со триење се вадеше, а кожичката околу главичката ме болеше како на отварање така и на затварање.
Немам проблеми при уринирање, а партнерката пред извесно време правеше пап тест и ништо немаше.

Ве молам за совет , затоа што веќе почнав да се плашам.
Ви Благодара

И кај мене некогаш е така ми се случувало во ерекција да осетам болка при повлекување на кожичката, и по главичката да имам бело. Не се секирај.
Но дали и предтоа си имал болки при повлекување на кожата дали во ерекција можеш да ја повлечеѓ целата кожа? немој тешко да ти се вади па да ја напинаш многу и од тоа да те боли. поззз

Мислења: 2
Зачленет: 10 Јул 2014, 08:53
Мислење: 10 Јул 2014, 10:50
Здраво,имам проблем со тестисите чувствувам блага болка нешто како тежина во тестисите,мало пецкање во мочниот канал на пенисот,невообичаено мало потење на тестисите и невообичаена миризба,пред околу 2 месеци имав исто проблем па на своја рака пиев антибиотици ми помина па сега се повтори,не сум имал односи скоро па не знам што може да биде,не сум во можност да посетам лекар бидејќи сум во странство па можам да порачам некој лек од кај нас или да купам од тука според латинското име на лекот мн ке ми значи вашата помош ке го следам форумпт па ако треба дополнителни инфо ке пишам благодарам однапред

Мислења: 1
Зачленет: 25 Ное 2014, 21:39
Мислење: 25 Ное 2014, 21:54
Zdravo, nov sum tuka mi treba POMOS, imam nekakov osip na penisot t.e pod glavickata , kako beli se nekoi kako sitni mozolcinja, i isto taka crvenilo vo gorniot del od kozickata i osip na nea , pri erekcija imam problemi ne odi nadolu kozickata, ponekogas ne cesto se slucuva da ima i pecenje otkako ke uriniram posle nekolku minuti, ispalsen sum mnogu ve molam odgovorete, citav mnogu raboti na internet, ova veke trae nekolku godini. Ve molam za odgovor. Blagodaram

Мислења: 4
Зачленет: 25 Мар 2015, 07:56
Мислење: 25 Мар 2015, 07:58
Голема е веројатноста да се работи за инфекција со кандида, според тоа што го напиша. Најдобро е да посетиш уролог, кој ќе потврди за што се работи и ќе ти ординира терапија.
Кандидата лесно се лекува со локална апликација на масти.

Мислења: 2
Зачленет: 18 Апр 2015, 16:42
Мислење: 18 Апр 2015, 16:49
zdravo i se izvinuvam ako gresham okolu toa kade da go postavam prasanjevo, sakam da ve prasam imam ranicki na penisot kozhata mi e mnogu suva a otkako ke masturbiram mi se slucuva da mi se nadrazni sluzokozata i potoa narednite denovi da imam bolka i cuvstvo na jadez eve veke pola godina istoto mi se slucuva dali e od premnogu masturbiranje i bez lubrikanti ili e problem nekakov drug zatoa sto nemam seksualen odnos skoro edna godina..

Мислења: 155
Зачленет: 06 Сеп 2011, 16:13
Мислење: 18 Апр 2015, 16:53
onetouchidol напишал:zdravo i se izvinuvam ako gresham okolu toa kade da go postavam prasanjevo, sakam da ve prasam imam ranicki na penisot kozhata mi e mnogu suva a otkako ke masturbiram mi se slucuva da mi se nadrazni sluzokozata i potoa narednite denovi da imam bolka i cuvstvo na jadez eve veke pola godina istoto mi se slucuva dali e od premnogu masturbiranje i bez lubrikanti ili e problem nekakov drug zatoa sto nemam seksualen odnos skoro edna godina..

Неодложна е потребата да се посети лекар, не ми наведе колку години имаш, но колку и да имаш овие симптоми се апсолутна индикација за преглед!

Мислења: 2
Зачленет: 18 Апр 2015, 16:42
Мислење: 18 Апр 2015, 18:37
Роберт Николовски напишал:
onetouchidol напишал:zdravo i se izvinuvam ako gresham okolu toa kade da go postavam prasanjevo, sakam da ve prasam imam ranicki na penisot kozhata mi e mnogu suva a otkako ke masturbiram mi se slucuva da mi se nadrazni sluzokozata i potoa narednite denovi da imam bolka i cuvstvo na jadez eve veke pola godina istoto mi se slucuva dali e od premnogu masturbiranje i bez lubrikanti ili e problem nekakov drug zatoa sto nemam seksualen odnos skoro edna godina..

Неодложна е потребата да се посети лекар, не ми наведе колку години имаш, но колку и да имаш овие симптоми се апсолутна индикација за преглед!

imam 20 godini
ПретходноNext


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин