Флеки

водечки здравствени ризици, урологија и теми кои најчесто ги избегнувате

Мислења: 3
Зачленет: 19 Фев 2012, 14:55
Мислење: 19 Фев 2012, 15:12
Здраво,
Веке подолго време имам бели точки нешто како бубулици по кожата по целиот пенис и на тестисите. Што може да е и што треба да превземам.
Поздрав.

Мислења: 1
Зачленет: 21 Фев 2012, 11:19
Мислење: 21 Фев 2012, 11:22
дечко напишал:Здраво,
Веке подолго време имам бели точки нешто како бубулици по кожата по целиот пенис и на тестисите. Што може да е и што треба да превземам.
Поздрав.

MIslam deka se raboti za nekoe gabicno zaboluvanje, a sami po sebe gabocnite zaboluvanja ne se strasni, no se krajno uporni. Zatoa pravo na maticen, pa na urolog, zosto ako pocnes sam da se tretiras so rekla kazala masti samo ke napravis problem i ke se zamaskira prvicnoto zaboluvanj, koe moze da e obicna kandida, koja se leci so tabl,. ni8station, no mora prvo strucnjak da te pregleda, pozzz

Мислења: 9
Зачленет: 10 Мар 2012, 02:54
Мислење: 10 Мар 2012, 03:14
дечко напишал:Здраво,
Веке подолго време имам бели точки нешто како бубулици по кожата по целиот пенис и на тестисите. Што може да е и што треба да превземам.
Поздрав.

Обавезно треба да се посети дерматовенеролог или уролог , но најверојатно се работи за кандида која лесно се решава со КАНСЕН маст локално , а доколку има потреба може и орална терапија со антимикотици.

Мислења: 4
Зачленет: 11 Јан 2012, 16:07
Мислење: 25 Мар 2012, 11:09
Имам 17 години и имав фимоза, ја решив за 1 ден со маст, сега на основата на главата каде имаше ѓубре има некакви флеки кои со текот на времето почнаа да се намалуваат но сепак се забележуваат. Нема никаква непријатна миризба и хигиената е на високо ниво откако немам фимоза. Дали можете да ми кажете од што би можеле да бидат тие флеки.

Мислења: 2
Зачленет: 26 Мар 2012, 00:25
Мислење: 26 Мар 2012, 00:28
Здраво и од мене. Јас имам 5,5 годишен син кој исто така има фимоза. Можеш ли, те молам, да ми го кажеш името на маста со која си ја решил фимозата за да се консултирам јас со доктор? Ти благодарам однапред. :)
Кориснички аватар
Мислења: 22
Зачленет: 12 Дек 2011, 18:57
Локација: Македонија
Мислење: 26 Мар 2012, 16:02
Имам 21 година, неодамна имав и јас фимоза, причината не ја знам, но фимозата ја надминав со Глицерин маст, овде од Доктори.мк ме советуваа прво да прашам доктор, но мене глицеринот ми помогна, за неколку дена кожата се обнови. Сепак се работи за мало дете, па советувајте се со доктор.
Зад облаците, небото e секогаш сино.

Мислења: 2
Зачленет: 26 Мар 2012, 00:25
Мислење: 27 Мар 2012, 22:09
Облаче напишал:Имам 21 година, неодамна имав и јас фимоза, причината не ја знам, но фимозата ја надминав со Глицерин маст, овде од Доктори.мк ме советуваа прво да прашам доктор, но мене глицеринот ми помогна, за неколку дена кожата се обнови. Сепак се работи за мало дете, па советувајте се со доктор.Нормално дека ќе се советувам со доктор. Т.е. веќе сум се советувала и ми предложија обрежување т.е. циркумцизија. А, името на маст е баш Глицерин??? Или ми зборуваш за обичен глицерин?? И да не не се разбираме? :?: Не сфаќам во кој контекст Ви е кажано дека кожата се обновила?? Поентата тука е да се прошири отворот околу главчето на пенисот, да се тргне кожата наназад и главчето тотално да се ослободи. Сепак, благодарам на коментарот! :)

Мислења: 4
Зачленет: 11 Јан 2012, 16:07
Мислење: 07 Апр 2012, 16:35
Имам 17 години и имав фимоза, ја решив за 1 ден со маст, сега на основата на главата каде имаше бело ѓубре има некакви флеки. Нема никаква непријатна миризба и хигиената е на високо ниво откако немам фимоза. Дали можете да ми кажете од што би можеле да бидат тие флеки.

Мислења: 1
Зачленет: 12 Апр 2012, 13:02
Мислење: 12 Апр 2012, 13:17
Не боли, не пече, само имам црвена флека, што ме плаши, а ми е срам да отидам на лекар, незнам ни каде да се упатам, што мислите се работи ли за нешто сериозно или е обична иритација од мастурбирање и сексуални односи? - Скоро една година ми е вака, нема никакви промени, некогаш е поблага бојата, некогаш појака.

http://oi39.tinypic.com/154j14n.jpg
http://oi41.tinypic.com/dopbu9.jpg

Мислења: 2
Зачленет: 25 Окт 2012, 15:25
Мислење: 26 Окт 2012, 15:51
na testisite i na teloto na penisot pocna da mi se pravat kako flaki po beli a postojano imam ceshanje vo testisite ve molam za sovet
Next


Врати се на Машко здравје

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 2 гости