Panthenol - раствор за зајакнување на косата?

опуштете се и наградете се

Мислења: 3
Зачленет: 02 Ное 2011, 19:35
Мислење: 05 Ное 2014, 00:04
Периодов забележувам дека косата ми се проретчила и почна да ме загрижува тоа.
По неколку денови барајќи некое привремено решение за спречување на опаѓањето, наидов на неколку статии за користењето на Пантенол растворот.

Коментарите се многу позитивни, што дополнително ме заинтересира да истражам повеќе околу ова.

Има ли некој некакво искуство со Пантенол?


Поздрав

Врати се на Убавина и нега

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин