Опаѓање на косата и ќелавост

опуштете се и наградете се

Мислења: 1
Зачленет: 14 Окт 2012, 23:17
Мислење: 14 Окт 2012, 23:21
Здраво имам 24 години и се соочувам веќе 1 година со нагло опаѓање на мојата коса. Буквално можам да ја соберам во 3 прста . Се обидов со користење на Фитовал шампонот и истовремено пиење на таблетките од истата фирма. Без никакви промени ....
Дали имате некоја препорака за останат медикамент/шампон/нешто на природна база ?
Благодарам однапред . . .

Мислења: 1
Зачленет: 15 Окт 2012, 17:52
Мислење: 15 Окт 2012, 17:54
Eden dobronameren sovet,

na samiot sajt na doktori.mk ima link do

www.101hair.mk

iskonsultiraj se so niv, siguren sum deka ke mozat d ati pomognat strucno i najprofesionalno

Мислења: 14
Зачленет: 15 Ное 2013, 12:16
Локација: Skopje
Мислење: 04 Фев 2014, 19:52
А каде може да се направи пресадување на коса? Мене почна да ми се ретчи косата и сакам да направам пресадување. Каде би можел да се обратам и направам такво нешто?

Мислења: 14
Зачленет: 15 Ное 2013, 12:16
Локација: Skopje
Мислење: 04 Фев 2014, 19:54
New25 напишал:Eden dobronameren sovet,

na samiot sajt na doktori.mk ima link do

http://www.101hair.mk

iskonsultiraj se so niv, siguren sum deka ke mozat d ati pomognat strucno i najprofesionalno


Јас бев кај нив и на крај испадна џабе ги дадов парите. :x

Мислења: 14
Зачленет: 15 Ное 2013, 12:16
Локација: Skopje
Мислење: 04 Фев 2014, 20:59
И дали пресадување и трансплантација е исто?
Претходно


Врати се на Убавина и нега

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин