Како до поздрава коса

опуштете се и наградете се

Мислења: 2
Зачленет: 07 Мар 2012, 10:50
Мислење: 07 Мар 2012, 10:57
Денешно време повеќето женски ја пегламе косата и ја третираме со разни хемикалии.
Што може да направиме за да ја заштитиме косата за да биде и изгледа поздраво и поцврсто. :)

Ќе почнам за мене:
-Редовно ставам маски од маслиново масло или некое друго масло.
-Понекогаш правам третман со Б-витамини, АД капки и Пантенол.
-Редовното шишање е обавезно.
-Гледам што повеќе да го избегнувам фенот, додека без пегла не можам. :?

Мислења: 1
Зачленет: 10 Мар 2012, 18:37
Мислење: 11 Мар 2012, 19:37
Ako moze nekoj sovet da dobijam, mojata kosa pred 5 god. bese prirodna, cesta i zdrava, a sega mi e mnogu retka, slaba, bezzivotna i od cesto farbanje se ispravi

Мислења: 7
Зачленет: 04 Сеп 2012, 14:05
Мислење: 04 Сеп 2012, 14:28
podolgo vreme primam terapija bidejki imam problemi so srceto.Maticnata dokotorka ja prasav sto da koristam protiv opagajne na kosata mi vika deka e period, imam slaba i retka kosa vo apteka mi rekoja deka opajga od podolgo zemajne na lekovi mi dadoja fitoval sampon i nemase koj znaj kakov efekt ve molam da mi preporacate nekoj sampon ili nesto slicno da ja "oziveam"svojata kosa

Мислења: 1
Зачленет: 14 Авг 2013, 15:47
Мислење: 15 Сеп 2013, 17:55
Imam mana i postojano se cepkam vo kosata,a kako rezultat na toa kosata mi opaga i mi stana premnogu retka nekakva pomos vo vrska so ova ?


Врати се на Убавина и нега

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин