Сакам да прашам ?

Општа медицина - сите болести, состојби и актуелни теми поврзани со здравјето

Мислења: 2
Зачленет: 03 Мај 2012, 18:42
Мислење: 03 Мај 2012, 18:47
od promaja pocnaa da me bolat mnogu koski i rebrata ako moze da mi kazete sto treba da napravam za da prestanat da me bolat piev paracetamol za opustanje na koskite mi pomogna dosta zatoa sakam da prasam i da se informiram sto treba da napravam za da ne mi se povtori ova blagodaram odnapred

Мислења: 2
Зачленет: 03 Мај 2012, 18:42
Мислење: 03 Мај 2012, 18:56
i uete nesto da prasam me boli mnogu grbot koga ke stanam od spienje dali e toa posledica od nepravilno sedenje i nedovolno obavuvanje fizicki aktivnosti.

Мислења: 1
Зачленет: 09 Мај 2012, 21:26
Мислење: 09 Мај 2012, 21:34
Здраво:) Би сакала да се посооветувам со Вас поради појавата на портокалова боја на внатрешноста на моите дланки и стапала. Не конзумирам зголемена количина на продукти со горенаведената боја или каротен медикаменти, но сепак дланките и стапалата ја имаат таква боја.
Ви благодарам однапред.

Мислења: 9
Зачленет: 15 Мар 2012, 22:47
Мислење: 22 Мај 2012, 23:09
Здраво!! неодамна бев на преглед нормален кај матичниот гениколог и докторката ми кажа дека имам воспалние на левиот јајник и дека ми бил залепен за матката,инаку не чувствувам болка од левата страна (само кога ми дојде менструација и тоа подносливи болки) имам редовна менструација.Па ве молам за мислење..Дали е тоа нешто страшно?? и дали би ми правело проблем за забременување??? Однапред благодарам

Мислења: 1
Зачленет: 08 Мар 2012, 08:06
Мислење: 28 Мај 2012, 08:59
imam malecko dete od 4 god,postojano imame problem so zapek ,ili vo polesen slucaj so tvrda stolica.
vo ishranata redovno mu davam supa ,salata ,ovosje ,davam i suvi slivi ama nekako ne uspevam da mu sozdadam navika za redovno praznenje na crevata.dali mozete da mi kazete nekakov raspored na ishrana ili njesto da praznenjeto mu e polesno ?
go imam i sirupot PORTOLAKsamo se plasam da ne mu se sozdadat mrzlivi creva.,mi dadoa sovet da go pie sirupot 7 dena potoa pauza nekoj den i pak sirupot,
VE molam vaseto mislenje!
blagodaram.

ve molam i nacinot na hranenje na krvna grupa A,kako da go namalam sozdavanjeto na masni naslagi ,pritoa da ne gladuvam i da koristam i spirulina....

Мислења: 2
Зачленет: 29 Мај 2012, 14:26
Мислење: 29 Мај 2012, 14:37
Значи имам уште од пред 7-8 години како задебелена кожа на стапалата ова мене ми е познато како жуљеви инаку стручно не знам како се викаат, имав користено едни таблети кои се ставаат дирекно на местото )(во текот на ноќта се топат) и кожичката со тек на време се суши и паѓа али со тек на време како што паѓаше почна местото да ми станува многу осетливо и престанав со користење. На педикир ми рекоа дека можат да ги извадат ама ке биде малку болно.... Би сакала да предложите некое другио решение за овој проблем. :idea:

Мислења: 1
Зачленет: 19 Јун 2012, 21:07
Мислење: 20 Јун 2012, 08:53
zdravo zdravo...sakam da prasam za dijagnozi postaveni od oblasta na psihijatrijata a se postaveni na mnogu bliska moja licnost se raboti za dijagnozite ALGICEN SINDRO I SUBDEPRESIVONST AKO MOZE NESTO POVEKE DA MI PISETE ZA DIJAGNOZIVE ODNAPRED VI BLAGODARAM :P :D

Мислења: 1
Зачленет: 28 Јун 2012, 16:29
Мислење: 28 Јун 2012, 17:23
imam fleki na teloto stavam ekalin no ne pomaga flekite se kafeni a letno vreme koga ke se isuncam pobeluvaat tie se sirat dali mozete da mi kazete sto da se mackam za da se trgnat.bev i na kozen lekar no ne mi pomognaa ni tamu flekite gi imam veke 3 god.pozz

Мислења: 1
Зачленет: 04 Јул 2012, 10:12
Мислење: 04 Јул 2012, 10:15
Знам дека постојат мали шанси,и дека ова прашање можеби и е глупаво,но сакам да ми одговорите стручно.
Дали доколку немам односи,односно сум невина,и имам химен и доколку партнерот сврши на моето тело , со допир на вагината спрематозоидите можат да навлезат внатре и да предизвикаат бременост.
Истражував многу но прочитав секакви мислења и сакав да се обратам кај стучно лице.

Мислења: 2
Зачленет: 18 Јул 2012, 11:26
Мислење: 18 Јул 2012, 13:33
Брат ми е спортист, поточно се занимава со фудбал. Пред 5 месеци имаше воспаление на припојот на m.sartorius, одеше на ултразвук и повторно продолжи да тренира без никаков проблем. Претпоставувам дека кога почна да тренира ја штедеше десната нога (бидејќи таа му беше повредена), свесно или несвесно. Меѓутоа сега му почнаа припремите и сакал или не мора да вложува 100%, па по 3 недели активнен тренажен процес има болки во мускулите на десната нога, особено листот и местото каде што припојот му беше воспален. Бидејќи е во процес на припреми, никако не можи да паузира и да ја одмара ногата, најмалку уште 1 месец, па затоа Ве замолувам да ми кажете совети како да ја намали болката? Ви благодарам однапред. Со почит.
ПретходноNext


Врати се на Здравје А-Ш

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин

cron