Сакам да прашам ?

Општа медицина - сите болести, состојби и актуелни теми поврзани со здравјето

Мислења: 3
Зачленет: 25 Јан 2012, 20:16
Мислење: 25 Јан 2012, 20:21
vaka pred 6 godini sum operisana od aterom i sega pred 4 dena mi se pojavi brunce na sekot od operacijata i me boli kluka i cesa me strav da ne e pak nekoj aterom pisete ve molam

Мислења: 123
Зачленет: 09 Сеп 2011, 12:59
Мислење: 25 Јан 2012, 21:57
zoceeee напишал:vaka pred 6 godini sum operisana od aterom i sega pred 4 dena mi se pojavi brunce na sekot od operacijata i me boli kluka i cesa me strav da ne e pak nekoj aterom pisete ve molam


Повторното јавување на атеромите не е карактеристично ако правилно и целосно се хируршки обработени. Сепак, таквата можност не е исклучена. Преглед кај матичен лекар или специјалист дерматолог ќе Ви ги реши дилемите.
Поздрав, Филип
Филип Конески,
Д-р по стоматологија

Мислења: 3
Зачленет: 25 Јан 2012, 20:16
Мислење: 26 Јан 2012, 13:31
da ama me strav od toa a obicno brunce ili bubulica kluka li cesa li i bolre li
Кориснички аватар
Мислења: 5
Зачленет: 30 Јан 2012, 15:34
Локација: Ашхабад 2014
Мислење: 30 Јан 2012, 15:45
Дали е можна појава на т.н "ултразвучек мамурлак" после дијагностика со ехо?
Кои се симптомите?
После колкав период на време од снимањето се јавуваат?
Дали зависи кои регии се испитуваат?

Конкретно ме интересира за ехо сонографија на стомачната празнина.

Благодарам.

П.С Поздрав до Филип на форумот..дечко, you are doing one hell of job. 8-)
2 + 2 = 4, a потоа се следува природно.

Мислења: 123
Зачленет: 09 Сеп 2011, 12:59
Мислење: 02 Фев 2012, 19:27
Винстон Смит напишал:
П.С Поздрав до Филип на форумот..дечко, you are doing one hell of job. 8-)


I'm doing my best! :D
Поздрав Винстон!
Филип Конески,
Д-р по стоматологија

Мислења: 1
Зачленет: 07 Фев 2012, 15:16
Мислење: 07 Фев 2012, 15:26
zdravo, sakam da prasam , vece nekolku nedeli imam bolka vo stomakot pod papot i bolkata e stalna , duri ne ni pominuva...pred 2-3 dena bev na lekar mi napravija exo na stomakot , krv mi zemaa ama od prst i mokraca , i mi rece doktorkata deka imam bakterii vo urinata i mi dade lidaprim i uvin caj.(na exo bese se vo red) , sega go pijam lidaprimot i uvinot, ama bolkata ne mi prestanuva, plus i se toplam na toa mesto...ve molam za odgovor i sovet ,od sto moze da e bolkata , ..odnapred blagodaram :)
Кориснички аватар
Мислења: 5
Зачленет: 24 Дек 2011, 02:33
Локација: Скопје
Мислење: 11 Фев 2012, 02:23
Ме интересира нешто за епилепсија.Знам дека проблемот се јавува во мозокот,но ме интересира дали се лечи и дали алтернативната медицина помага.

Мислења: 2
Зачленет: 27 Фев 2012, 15:16
Мислење: 27 Фев 2012, 15:33
veke 4 godini imam problem so levoto koleno,otekuva i vo poslednite 2 godini 7 pati mi vadea voda od nego i sekoj pat se poveke posledniot pat 70 cc bese.dva pati pravev magnetna rezonansa-meniskus vo red se normalnosum bila kaj mnogu doktori ako odam kaj ortoped mi vikat treba operacija lekovi vezbi i pak isto ako odam kaj revmatolog mi vika toa e reuma terapii lekovi i pak po staro.sega veke 15 dena pijam apcinja od revmatolog mi rece ke bide dolga terapija a sega imam nekoja nova bolka vo kolenoto od stranata a i nogata od stapaloto mi trne i ako sum poveke vreme na noga mi se vkocuva celata noga i nemozam koga odam da ja podigam nogata kako da ja vlecam (sega imam pogolema pricina da ne mu veruvam i na ovoj doktor).koga mu kazav kako mi e sega mi rece deka mnogu e rano da zaklucime po 20 dena kontrola a za toa vreme miruvanje,lezenje, skali nikako .dali nekoj imal vakov problem ili ako nekoj moze da mi kaze nekoj sovet.blagodaram odnapred

Мислења: 1
Зачленет: 01 Мар 2012, 09:13
Мислење: 01 Мар 2012, 09:23
Здраво,

имам проблем со опашката. Еве веќе 4-ти месец неможам да седам подолго од 10 минути на столче (а работата ми е канцелариска!!!). Купов ортопедско перниче од Славеј, направив 8 третмани на физикална, но ситуацијата ни од далеку не е добра! Сега се снимав и на магнетна резонанца, но на извештајот пишува дека има само минимална дископатија без посериозни забелешки. Мене ова ме вади од такт!!!!!
Сакам да одам да пробам акупунктура...па сакам да го чујам и Вашето мислење?

Поздрав

Мислења: 1
Зачленет: 02 Мар 2012, 02:15
Мислење: 02 Мар 2012, 03:14
Zdravo: pred 4 godini pocna da me cesa zadnikot i otidov na lekar maticniot lekar mi prepisa mast (BELOGENT) da se mackam ama ne mi pomogna pa potoa otidov na kozno me pratija da si proveram da ne imam nekoja bakterija ama ne mi najdija nisto potoa mi prepisaa KANESTEN i uste 2do3 masti ama ni tia ne mi pomognaa i pri sekoe vrsenje na golema nuzda obavezno se mijam so voda i sapun i do den denes me cesa nemozam da najdam lek pa ako mozite da mi pomognite nekako da mi kazete nekoj lekar ili nekoja mast da se izlecam vo blagodaram.
ПретходноNext


Врати се на Здравје А-Ш

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Bing [Bot] и 1 гостин