Крварење од нос и бавно зарастување на рана

од тревки и хомеопатија до акупунктура и се што може да помогне

Мислења: 1
Зачленет: 30 Ное 2013, 05:00
Мислење: 30 Ное 2013, 05:23
Zdravo. me interesira dali ima nekoj naroden lek za nosno krvarenje, sporo zarasnuvanje na rana, zajaknuvanje na krvnite sadovi... fala.
Кориснички аватар
Мислења: 56
Зачленет: 24 Авг 2011, 23:48
Мислење: 26 Јан 2014, 23:44
Крварењето може да биде резултат на недостаток на витамин Ц во исхраната. Би ти препорачал здрава исхрана со многу свеж зеленчук и овошје. Убава навика е да додаваш лимон наместо оцет во салатите. Како и да доколку ова не помогне , добро би било да направиш крвна слика во консултација со твојот матичен лекар

Мислења: 4
Зачленет: 17 Окт 2015, 09:31
Мислење: 17 Окт 2015, 09:48
исто така треба да се провери и шекер во крвта. а како причина за овие два симптоми може да е и фактор 13 на коагулација.


Врати се на Алтернативна медицина

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин