Мозочен удар

Прашања и одговори

Мислења: 1
Зачленет: 29 Апр 2016, 15:06
Мислење: 29 Апр 2016, 15:18
Здраво ,.... вака ке бидам директен имам 30 години имам чести главоболки веке 24 дена последнава недела имав и проследени вртоглавици со главоболката нон стоп сум малаксан уморен коа сакам да извршам некоја домашна задача или да патувам некаде не сум во можност бидејки се осекам несигурно и панично да не е можно да не е мозочен удар, вака значи правев тестирање кај матичниот доктор ЕКГ ЕХО и КРВ и МОкрача се беше нормално но симптомите продолжуваат ме преслуша гради грб исто нормално притисокот 120/80 понекогаш и 117/85, но и 130/90 пулсот на срцето од 75 до 92 зависно од ситуацијата и обврските... моето прашање би било значи дали е можен мозочен удар ( симптомите ми се главоболка во пределот на слепоошниците вратот и од вратот нагоре , вртоглавица,понекогаш гадење , несигурност , нерасположен сум често малаксан уморен немам желба за дружење не фокусиран на разговорите околу мене и нон стоп сум напнат)....

Мислења: 3
Зачленет: 05 Апр 2016, 10:19
Мислење: 25 Мај 2016, 11:31
tij напишал:Здраво ,.... вака ке бидам директен имам 30 години имам чести главоболки веке 24 дена последнава недела имав и проследени вртоглавици со главоболката нон стоп сум малаксан уморен коа сакам да извршам некоја домашна задача или да патувам некаде не сум во можност бидејки се осекам несигурно и панично да не е можно да не е мозочен удар, вака значи правев тестирање кај матичниот доктор ЕКГ ЕХО и КРВ и МОкрача се беше нормално но симптомите продолжуваат ме преслуша гради грб исто нормално притисокот 120/80 понекогаш и 117/85, но и 130/90 пулсот на срцето од 75 до 92 зависно од ситуацијата и обврските... моето прашање би било значи дали е можен мозочен удар ( симптомите ми се главоболка во пределот на слепоошниците вратот и од вратот нагоре , вртоглавица,понекогаш гадење , несигурност , нерасположен сум често малаксан уморен немам желба за дружење не фокусиран на разговорите околу мене и нон стоп сум напнат)....

jas znam deka takvi simptomi se javuvaat pri nizok pritisok zasto i jas gi imam i znam deka e od toa,ako ima nekoj pogolemo znaeenje bas bi sakala da procitam i jas nesto povejke okolu toa.


Врати се на Центар за мозочен удар

Кој е онлајн

Корисници на овој форум: Нерегистрирани корисници и 1 гостин