Природен лек за намалена функција на тироидната жлезда

Намалената функција на тироидната жлезда е често среќаван проблем меѓу луѓето. Денес ви презентираме народен рецепт, кој може да ви помогне да се ослободите од овој проблем.

  • 1л. Ракија

  • 40 млади, зелени ореви

  • 150 гр. Шекер

Оревите се сецкаат на мали парчиња, се ставаат во ракијата. Потоа се додава шекерот. Се остава во стаклен сад да отстои 40 дена на светло. Се пие по една кафена лажичка секое утро пред јадење.

 

www.doktori.mk, 06.02.2014

Последна вест

Најчитани статии - исхрана