Подобрете ја ерекцијата и излекувајте ја импотенцијата во пет природни чекори

Имате чести проблеми со ерекцијата? Понекогаш чувствувате дека ви недостасува самодоверба? Пробајте да ги практикувате неколкуте чекори кои денес ќе ви ги презентираме. Ви гарантираме подобрување на квалитетот на Вашиот сексуален живот, а со тоа и подобрување на вашата самодоверба.

Чекор 1: Целер и мед - ефикасно решение

Исецкајте 200 грама целер, потоа додадете го и измешајте го во 1 килограм мед. Од оваа смеса земајте секое утро по 2-3 големи лажици, додека пиете чај од липов цвет.

Чекор 2: Чај од босилек

Вклучете го чајот од босилек во вашето дневно мени. Во денот пијте барем по две мали чаши од овој чај. 

Чекор 3: Не заборавајте на зелката

Во еден од вашите дневни оброци задолжително вклучете варена зелка. Но внимавајте истата да не биде премногу варена.

Чекор 4: Црвеното вино одличен избор

Црвеното вино е права пилула за ерекција. По една чаша со партнерот пред да имате сексуален однос, може да биде вистинска придобивка за вас. Доколку практикувате некој од горенаведените чекори и при тоа консумирате по една чаша вино пред да имате однос, ќе се почувствувате како да сте повторно во вашите најдобри години.

Чекор 5: Кегелови вежби

Информирајте се за Кегеловите вежби. Тие даваат големи придобивки не само кај жените туку и кај мажите. Доколку започнете да ги практикувате нема да се покаете.

Покрај овие чекори, трудете се колку што можете повеќе да:

  • Бидете физички активни

  • Го избегнувате стресот

  • Одите во планина

  • Внесувате овошје и зеленчук

  • Не носите тесна долна облека

Внимавајте

  • Еректилната дискфункција може да има органско или психолошко потекло. Па ако овие чекори не помогнат, обратете се кај вашиот лекар.

  • Немојте да ја обвинувате партнерката таа само ви пружа задоволство, не може да биде виновна за вашите проблеми со потенцијата. 

 

www.doktori.mk, 20.09.2013

Последна вест

Најчитани статии - исхрана